Жълто-черните със седми пореден мач без загуба

Коце Хазуров пропусна да донесе победата в последните минути
Отборът на Миньор (Перник) измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Черноморец в Бургас в последен мач от 13-тия кръг на А група. Домакините успяха да поведат още в 12-тата минута след гол на Николай Кръстев, но 15 минути след началото на второто полувреме Борислав Стойчев си отбеляза автогол за крайното 1:1.Мачът започна равностойно с атаки и към двете врати, като дори гостите имаха леко териториално предимство и първата по-опасна ситуация бе в тяхна полза. Хазуров излезе на удобна позиция и стреля силно, но ударът му отиде право в ръцете на Чворович. Въпреки това, домакините имаха шанса да открият резултата след само 12 минути игра. Тогава Любомир Любенов центрира от фаул и Николай Кръстев с плонж с глава успя да отбележи. Попадението успокои домакините и те заиграха по-активно и на няколко пъти имаха възможност да удвоят преднината си, но Джаейоба се засуети в решителните моменти. Миньор започна мобилизирано втората част и в 52-та минута Хазуров бе близо до изравняването, но прехвърлящият му удар мина на сантиметри покрай вратата. Това все пак се случи в 61-та минута, когато след едно центриране на Валмир, Борислав Стойчев отклони токпата с гърба си и прати топката в собствената си врата за 1:1. След попадението домакните реагираха веднага и пренесоха играта в полето на гостите, но Божилов и Дянков пропуснаха да изведат тима си отново напред. Перничани от своя страна действаха на контраатаки, като също имаха своите възможности да грабнат пълния успех. Коце Хазуров беше най-близо до гола в последните минути след като ударът му от границита на наказателното поле не успя да улучи вратата. Но в крайна сметка и те не успяха да отбележат и срещата завърши без победител. След равенството днес Черноморец остава на 8-ма позиция в класирането с актив от 19 точки, докато перничани са 10-ти с две по-малко.

ЧЕРНОМОРЕЦ - МИНЬОР 1:1
1:0 Кръстев (12)
1:1 Стойчев (61-а)
ЧЕРНОМОРЕЦ: Чворович, Стойчев, Николов, Кръстев, Дянков, Цонков (Петрво), Дяков, Джаейоба (Платини), Марсио, Божилов, Любенов
МИНЬОР: Иванов, Делиминков, Василев, Дюлгеров (Руменов), Валмир, Трифонов, Мутафов, Петров (Миранда), Станков (Господинов), Хазуров, Ашимов
СЪДИЯ: Радан Мирянов
СТАДИОН: "Лазур" 1000 зрители