Жълто-черните правят страхотен обрат срещу Сливен

Невероятен Господинов вдигна своите на щурм към победата
Отборът на Миньор (Перник) постигна изключително ценна победа над състава на Сливен с 4:2. Срещата се игра на стадион „Миньор” и бе от програмата на 4-ия кръг на родната „А” група. Капитанът на „жълто-черните” Христо Господинов направи невероятен мач и поведе своите към знаменит обрат, след като Сливен успя да поведе с 2:0. Халфът успя да отбележи два гола и даде асистенция за третото попадение.Срещата започна много динамично и в 3-та минута Илиев от гостите отправи хубав удар с глава след центриране отляво на Тонев, но шутът му бе спасен от Чворович. Само 120 секунди по-късно обаче, гостите излязоха напред, след като центрираха от корнер, топката попадна на главата на Мартин Ковачев, който бе непокрит в малкото наказателно поле и с глава откри резултата.
След този гол домакините реагираха като ужилени и натиснаха съперника си. В 8-та минута Янкович стреля от разстояние, но топката излезе в аут, а в 13-ата Хазуров отправи удар с глава, който бе избит от Денчев малко преди голлинията. В 29-ата минута Витанов би същинска бомба от около 35 метра, но коженото кълбо облиза напречната греда и излезе в аут. В 35-ата „жълто-черните” имаха нова възможност да изравнят, след като Господинов изведе Иванович очи в очи с Денчев, но ударът на нападателя срещна лявата греда на сливенчани. В 43-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си, след като Деян Христов нахлу отляво в наказателното поле на Миньор, стреля към долния десен ъгъл, но Чворович се намеси авторитетно и предотврати нов гол в мрежата си. Това бе и последното опасно положение за първото полувреме и почивката дойде при резултат 1:0 за Сливен. Втората част отново започна с по-активна игра от страна на гостите. В 50-ата минута Стоянов намери Илиев, който навлезе в наказателното поле на домакините, стреля слабо, кълбото стигна до Деян Христов, който простреля от упор Чворович за 2:0. Както и през първата част, след този гол, домакините натиснаха и в 59-ата минута Хазуров уцели напречната греда след удар с глава. В 60-ата обаче, „жълто-черните” намалиха, след като Марков стреля силно от фаул, но топката бе избита от голлинията и попадна в краката на Господинов, който бе на около 30 метра от голлинията, капитанът на Миньор стреля директно към вратата и направи безпомощен Денчев. Натискът на Миньор продължи и след този гол и в 66-ата минута бившият защитник на Левски Борислав Стойчев фаулира в наказателното поле Иванович и реферът Асен Николов отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана капитанът Господинов, който бе изключително хладнокръвен при изпълнението си и с втория си гол в мача изравни резултата.
Само 5 минути по-късно Миньор можеше да направи пълен обрат, след като резервата Николов стреля страхотно от фаул, но Денчев изби в тъч със страхотен плонж. В 81-ата минута домакините все пак успяха да обърнат развоя на мача, след като Господинов изведе по страхотен начин Станков на изгодна позиция, вторият стреля с левия крак и даде преднина на своите.В 89-ата минута, когато авторът на първия гол Мартин Ковачев получи директен червен картон за удар без топка срещу Божиков. В третата минута от даденото от съдията продължение резервата Петров успя да накаже за пореден път отбраната на гостите и направи резултата 4:2. Така отборът на Миньор успя да направи страхотен обрат срещу състава на Сливен и в крайна сметка победи съвсем заслужено