Жълто-черните направиха равен срещу Вихрен в контрола

Кирил Михайлов и Хазуров вкараха за перничани
Елитният Миньор (Перник) направи 2:2 с втородивизионния Вихрен (Сандански) в контролна среща породена от световните квалификации и паузата в шампионата на двете професионални футболни групи. На стадиона в с. Мурсалево двата отбора се измъчиха от голямата жега, но въпреки това вкараха четири гола през втората част на мача.Младен Стоев-Маджо откри за Вихрев в 56-та минута с невероятен удар от 36 мeтра. „Миньор” изравни в 68-ата минута с много красив гол на завърналия се от малтийския Биркиркара Кирил Михайлов, който вкара за 1:1 във вратата на Годжев. Две минути по-късно Рангел Абушев отново даде преднина на „Вихрен” в 86-та минута. Костадин Хазуров отблизо завърши с гол хубава атака започната от Горан Янкович. В 80-ата минута на мача главният съдия Христо Ристосков показа червен картон на вратаря Ивайло Иванов за фаул срещу Джайеоба. Миньор обаче нямаха резервен вратар и това принуди Ристосков да остави Иванов на терена. Срещата бе изгледана от десетина привърженици на Миньор, от изпълнителните директори на двата отбора Георги Славчев и Атанас Узунов.
Състав Миньор: Ив. Иванов, В. Василев, С. Ашимов, Р. Трифонов, Л.Витанов, К.Марков, В.Иванов, Хр. Господинов, Н. Станков, П. Петров, А. Николов ( Валмир, Мутафов, Янкович, К. Хазуров, К. Михайлов).
Състав Вихрен: П. Станев, К. Джоров, Ем. Тренков, В. Георгиев, Св. Георгиев, В. Кабранов, Р. Иванов, Мл. Стоев, К. Андреев, Кр. Георгиев, Д. Русев.