Волейболистите на Миньор влязоха във финалната четворка

„Миньор” – ЦСКА е първият полуфинал
Пернишките волейболисти продължиха успешното си представяне на финалите на държавното първенство за юноши младша възраст, които се провеждат в зала „Борис Гюдеров”. В решителния мач за първото място перничани спечелиха, макар и трудно, срещу отбора на „Локомотив”(Пловдив) с 3:1. първият гейм започна точка за точка и се движеше така до второто техническо прекъсване, което дойде при резултат 16:15 за отбора на „Миньор”. След няколко добри атаки и спасявания в защита резултатът стана 20:17 и когато всички очакваха победа в първата част, дойде обратът. Гостите изравниха при 22:22, нашите се гипсираха, Любослав Симеонов улучи антената при атака, след това се блъсна в Николай Илиев в защита и при 24:22 за „Локото” пловдивчани не сгрешиха, затваряйки гейма с 25:22.Вторият гейм също вървя точка за точка чак до 21:21. тогава обаче перничани се оказаха с по-здрави нерви, спечелиха следващите четири разигравания и изравниха резултата,като взеха гейма с 25:21. В третия гейм нещата тръгнаха повече от добре 4:0, 8:2 и комфортна преднина от 6-7 точки още в началото. Вървяха атаките на Любослав Симеонов и Николай Илиев, разпределителят Стилиян Асенов на няколко пъти заби безпощадно в полето на противника и преднината се запази чак до 22:15. Гостите взеха три поредни точки и намалиха до 22:18, но това беше всичко, което успяха да направят. В крайна сметка 25719 и преднина от 2:1 за „Миньор”. Четвъртата част започна също чудесно с 3:0 и 5:2. Постепенно гостите изравниха играта и резултата и цялата част премина при лека преднина от точка-две за „Миньор4 и незабавно изравняване от страна на „Локомотив”. Така се стигна до 22:22, когато решителните три точки бяха спечелени от „Миньор”, който приключи гейма с 25:22 и си гарантира място сред четирите най-добри на страната в тази възрастова група. В останалите мачове изненади нямаше. Първо „Левски волей” спечели срещу „Хебър” с 3:0 ( 25:22, 25:29 , 25:17) за да стане вторият отбор от групата след ЦСКА, който ще играе за разпределение на медалите.В другия мач осигурилият си място на полуфиналите още във втория ден на турнира ЦСКА победи без много да се напряга отбора на „Марик Юнион Ивкони” с 3:0 ( 25:22, 25:21, 25:21. В последния мач за деня „Пирин-Балканстрой”(Разлог) даде гейм на „Нефтохимик” но спечели мача с 3:1 (17:25, 25:19, 25:15, 25:20). Така на полуфиналите „Миньор” играе с ЦСКА , а „Левски волей” с „Пирин-Балканстрой”(Разлог)