Волейболистите на Миньор отпаднаха на 1/8 финала от Марек Юнион Ивкони

Перничани оказаха съпротива само във втория гейм
Волейболната среща от турнира за купата на българската федерация по волейбол между „Миньор” и „Марек Юнион Ивкони” събра само стотина зрители в зала „Миньор”.Двата отбора не показаха кой знае каква амбиция за игра. Явно проблемите им в шампионата ангажират вниманието на волейболисти и треньори предимно в тази срещи. Въпреки това гостите започнаха с далеч по-голямо самочувствие. Все пак те играят в Суперлигата , изиграха и два мача в „Чалъндж къп” срещу „Локомотив”(Харков). Първото техническо прекъсване в първия гейм дойде при 3:8,второто при 9:16. В крайна сметка гейма приключи за 19 минети при резултат 25:15 за гостите. В тази част перничани не успяха да направят нито една блокада, докато волейболистите на „Марек Юнион Ивкони” направиха цели седем. През втората чсат нещата се позавързаха, въпреки че домакините започнаха много лошо .Техният треньор Ангел Василев взе първата си почивка още при 3:0 за гостите. В тази част той направи доста смени на терена се появиха центърът Симеон Цонков и диагоналън Милен Маринов, които се включиха доста добре и се видя,че геймът се завърза.Вещата вървяха точка за точка до 16:16 и тогава по-голямото самочевтвие и опит на гостите си казаха думата.Последваха три поредни точки за гостите и 19:18, увеличаване на преднината им до 22:18.Тогава либерото им Станислав Величков сбърка при посрещането на една топка и резултатът беше намален до 21:23,Емил Николов атакува успешно и преднината на отбора от Дупница стана само една точка – 22:23. След това обаче гостите направиха две поредни точки и с това си взеха гейма. През третия гейм нещата вървяха що-годе равностойно до първото техническо прекъсване.Тогава при 6:8 разпределителят на „Миньор” Лъчезар Праматаров сбърка една топка и въобще не се стигна до атака.В следващия момент пък се намеси втория съдия Стоян Барев, който отсъди грешка в подреждането на домакините и при 6:10 за „Марек” интригата в мача напълно се загуби. От там до края на мача нещата просто се доиграваха и следваха своя логичен ход към 3:0 в полза на гостите.Той дойде при 25:17 в тяхна полза след малко повече от част игра.
Резултат: Миньор – Марек Юнион Ивкони 3:0
Състави:Миньор: Михеев, Аначков, Николов, Младенов, Котев, Праматаров(Цонков, Маринов, Джапунов), либеро Буюклиев
Марек Юнион Ивкони:Иванов, Георгиев, Вълчев, Баев, Лазаров, Лобутов(Асенов, Дешков), либеро Величков