При "чуковете" замириса на "Б" група

Миньор загуби с 0:1 от Черноморец в 21-ия кръг на А група и остана в зоната на изпадащите. „Акулите" спечелиха мача от съблекалните с гол на Лорис Арно още в третата минута при първата смислена атака в мача.В Перник гостуваща агитка нямаше, а около 600 привърженици на Миньор изгледаха мача с надежда за победа. Техните любимци обаче ги разочароваха и след слаба игра загубиха.За Черноморец това е втори пореден минимален успех след 1:0 над Монтана у дома в миналия кръг. Играчите на Херо използваха първата си добра атака, за да вкарат победен гол на "Стадиона на мира".Бившият играч на Миньор Ванче Траянов нахлу отдясно, пусна за Арно, Боян Пейков спаси първия удар на французина, но топката се върна в Арно и той не сбърка от втори опит - 0:1 след само 3 минути.Траянов беше обиждан от феновете на Миньор при всяко съприкосновение с топката.В 15-та минута Давид Стоянов нацели лошо с топката своя съотборник и съименник Иво Стоянов, който получи едицинска помощ и продължи мача.Малко по-късно  Йорданов стреля неточно, а два удара на Петър Петров и Маду бяха блокирани от бранители на Черноморец.В края на полувремето Иво Стоянов си върна за удара с топка и на свой ред свали на земята Лъчезар Балтанов. Халфът падна като покосен, лекарите се изплашиха, че си е глътнал езика, но бившият халф на Левски се съвзе и доигра срещата.За цялата първа част Миньор не отправи нито един точен удар в очертанията на вратата на Стоян Колев.След почивката перничани малко вдигнаха оборотите, но изпуснаха всички ситуации, които създадоха, а Черноморец пропусна да вкара втори гол.Веднага след паузата Миньор натисна със серия статични положения. Петър Петров центрира от пряк свободен удар, но Олегов от малкото наказателно поле стреля много неточно встрани.После Маду изведе Петър Петров сам срещу вратаря, но Стоян Колев спаси удара му.След това двамата се сблъскаха , леакрските екипи пак се появиха на терена, но мина без проблеми, остана само съжалението за публиката на домакините, тъй като беше пропуснато най-чистото положение в мача.Последваха смени и в двата тима, като може да се каже,че Преслав Йорданов, който влезе на мястото на голмайстора Лорис Арно освежи атаката на гостите е беше в основата на опасностите пред вратата на „Миньор" до края на мача. В 74-та минута Ванчо Траянов и изведе резервата Преслав Йорданов, го изведе сам срещу вратаря на „Миньор",, но бившият таран на Локо (Сф) стреля в обсега на Пейков и стражът успя да избие.10 минути преди края Преслав Йорданов пак бе изведен сам срещу вратаря, финтира Пейков, но от малък ъгъл не успя да улучи вратата.Четири минути преди края на мача Маду се размина с добро центриране на Петър Петров, а в следващата атака на „Миньор" Окечукво излъга двама , но силите му свършиха и тоъ просто слабо бутна топката  към Стоян Колев. Балтанов от 12-ина метра не бе точен и прати в аут в последната интересна ситуация и Черноморец взе трите точки с минимално 1:0.В края Миньор тръгна по-смело напред, но така и на намери верния път към вратата и Херо си тръгна с 3 точки от ПерникМиньор остава в опасната зона на 14-о място с 16 точки. "Чуковете" са на 4 точки зад 12-ото спасително място, където сега е Черно море с 20 точки.Черноморец задмина поне временно Локо (Пд) и е шести с 33 точки.