Пет точки не стигнаха на баскетболистките за финал

Камелия Михалкова вкара 24 точки на "Дунав Еконт" "Дунав Еконт"водеше с 15 точки в 34-та минута, допусна "Миньор" да се приближи в края до само 2 и все пак устиска победата със 78-73 в първия полуфинален мач от турнира за Купа "Леденика", която стартира днес в Бургас. . След 10 минути игра резултатът на таблото в бургаската зала "Бойчо Брънзов" бе 19-11 в полза на Дунав, а за ниското качество и голямото напрежение говореха целите 12 технически грешки от страна на баскетболистките на двата тима (8 за "Миньор" и 4 за "Дунав"). До края на първата част обаче "Дунав" взе контрол на ситуацията на терена и отбеляза 18 точки срещу само 7 за съперника и така след 20 минути игра те се оттеглиха с възможно най-големия аванс до този момент от 15 точки в повече - 39-24.Второто полувреме започна доста обнадеждаващо за пернишкия тим. Те първо намалиха до 39-28 след два коша на Дойчинова и Джамбазка, а само след 2.30 минути игра от третата част Робинсън извърши четвъртото си лично нарушение. Така тя бе принудена да седне на резервната скамейка. След 25 минути и половина резултата стана 41-38, а това завърза отново интригата в срещата. Точно 3 минути преди края на частта старши треньорът на Дунав Стефан Стефанов рискува и отново пусна Робинсън в игра. Веднага след това Камелия Михалкова вкара 14-та си точка и свали разликата само до две точки - 44-42, но серия от 7-0 за русенки отново ги изведе с комфортна преднина напред. В крайна сметка след 30 минути Дунав имаше пак двуцифрен аванс - 55-45.
Въпреки това, перничанки не се предадоха до самия край на мача и се бориха да обърнат срещата с всички сили. В следващите минути те показаха нещо, което се смята за тяхна "ахилесова пета", а именно стрелбата от тройката. Три поредедни тройки (две на Джамбазка и една на Нешева) и нови два коша на отличната в този мач Михалкова за серия от 14-5 свали разликата до 70-64 точно 3.03 преди финалната сирена.28 секунди преди края Нешева с нова тройка доведе резултатата до 73:75Костова с един наказателен удар увеличи на 76-73, а след пропуск на Асенова 11 секунди преди края вече нямаше никакво време за Миньор да направи пълен обрат в срещата. Мърчела от наказателната линия само сложи точка на спора - 78-73.