Съдията победи Миньор с измислена дузпа на стадиона в Овча купел

Перничани приключиха мача с девет души след изгонването на Витанов и Варков
Двата отбора започнаха мача доста нервно, като това беше отражение на словесната война, която се водеше между тях в продължение на почти цялата седмица преди мача. Първите десет минути предложиха много борба с почти липса на голови положения, но останалите минути на първото полувреме бяха повече от интересни за зрителите. В 14-ти минута Горан Янкович нахлу в наказателното поле, елиминира съпротивата на Елин Топузаков и успя да пусне топката към намиращия се на стрелкова позиция Димитър Илиев. Преминалият от ЦСКА футболист показа защо е взет от ръководството на пернишкия тим и с нисък плътен удар заби топката в левия долен ъгъл на вратата, защитавана от Георги Петков. Домакините реагираха остро и обсадиха вратата на перничани. Две минути по-късно Жоазиньо стреля от границите на наказателното поле, но ударът му мина поне на два метра над вратата на Иванов. Пет минути по-късно отново Жоазиньо стреля диагонално от границите на наказателното поле, но този път бразилецът беше оправил мерника си и заби топката в левия горен ъгъл на вратата на „Миньор”.Столичани натискаха с всички сили с идеята да обърнат резултата за няколко минути и още след две минути Мирослав Антонов излезе сам срещу Иванов, вратаря препречи пътя на топката с тялото си, а Даниел Златков я прати в тъч и ликвидира опасността. След още четири минути Николай Харизанов от „Миньор” нахлу в наказателното поле на домакините, но защитник изчисти топката в ъглов удар, който беше зле изпълнен от Горан Янкович и не донесе опасност за „синята” врата. Две минути по-късно обаче дойде нова неприятност за пернишкия отбор. Любомир Витанов, който вече имаше жълт картон, фаулира грубо Милиев и пое към съблекалнята.Това промени тактиката на пернишкия отбор, който се прибра в своята половина, за да не дава възможност на столичани да се възползват от численото си предимство в атака. Въпреки това, по-честите атаки ни левскарите им донесоха и някой опасности. В 36-та минута от границата на наказателното поле Еньо Кръстовчев намери Мирослав Антонов на линията на вратарското поле, но Иванов беше по-съобразителен и хвана топката. В 40-та минута Бардон центрира към Кръстовчев ,но той не може да улучи вратата от няколко метра.В следващата атака ситуацията се повтори, но центрирането беше на Александров , а ударът на Кръстовчев с глава беше уловен от Иво Иванов. На полувремето помощник-треньорът на „сините „ Владко Шаламанов ревна пред камерите на PRO.BG против съдията Ангел Ангелов , който търпял футболистите на „Миньор” да лежат по терена, без да обърне внимание на грубостите на своите футболисти. Телевизионерите пък се оляха тотално,тъй като в дълги минути от предаването им коментара на мача просто липсваше. През второто полувреме телевизионните зрители чуха гласа на Борис Касабов чак в 63-та минута. На почивката Тони Велков смени Горан Якович, който явно не е във формата си от есента, с Младен Стоев.Стоев беше и футболистът, който отправи първия точен удар към една от двете врати, след като две минути след подновяването на играта изпълни пряк свободен удар, но Петков без особени затруднения хвана топката. В 58-та минута се стигна до доста куриозна опасност пред вратата на „Миньор”.Син нападател стеля по посока на вратата, а Кръстовчев отклони топ ката с пета. Тя се насочи опасно под гредата на вратата, но Иво Иванов виртуозно я изби в ъглов удар.В 63-та минута се контузи Георги Сърмов от „Левски” и трябваше да бъде заменен от Лъчезар Балтанов. Постепенно в средата на полувремето домакините овладяха центъра на терена, а миньорци се стремяха предимно да рушат играта. В 70-та минута комбинация между Кръстовчев, Жоазиньо и Мирослав Антонов доведе до извеждането на Антонов на чиста позиция, но ударът му от десетина метра мина над вратата. В 71-та минута Петраш реагира непохватно на центриране на пернишки нападател и едва успя да изчисти топката в ъглов удар под носа на дебнещия наблизо Николай Харизанов. В 76-та минута при една контраатака на перничани Пламен Крумов излезе сам вляво от вратата на Петков, та се наложи вратарят на сините да излезе и да избива топката. В 78-та минута Георги Иванов смени ветерана Сашо Александров, използвал времето прекарано на терена предимно да спори със съдиите, с Николай Димитров. В следващата минута Тони Велков смени Велимир Иванович с определено по-свежия Димитър Мутафов. В 84-та минута Жоазиньо стреля от двайсетина метра, топката се отби в крака на пернишки защитник и попадна в краката на Николай Димитров. Той стреля , но ударът му мина на няколко сантиметра от десния страничен стълб на пернишката врата. Така и не се виждаше как домакините ще отбележат гол, но съдията Ангелов го измисли.При една атака Мирослав Антонов се хвърли артистично в наказателното поле и арбитърът набеди Златков в нарушение. Последва игра на гоненица между съдията и пернишките футболисти,които явно не бяха доволни от решението му. В крайна сметка последва червен картон за Марков. Зад топката застана Бардон, който я насочи полувисоко в десния ъгъл. Иванов хвана ъгъла, но ударът беше достатъчно силен и точен и мина на сантиметри от ръкавиците на вратаря. Последва обичайната реакция на агитката на перничани при мачовете им със сините, която хвърли някой и друг камък по терена. Георги Петков се хвана за главата, но така и не стана ясно дали е или улучен или прави това, което сините могат най-добре – симулира. В даденото от съдията четириминутно продължение Бардон центрира остро към Жоазиньо и той оформи крайното 3:1. За да е пълен резилът в телевизионното предаване зрителите гледаха лицата на интервюираните треньори и футболисти, но не чуха никакъв звук от интервютата.