Последната контрола на Миньор прекратена след скандал

"Миньор" - "Велбъжд" прекратен при 2:0
В петък ФК "Миньор" (Перник) изигра последната контрола преди първия кръг срещу ФК "Велбъжд" (Кюстендил) на стадиона в град Перник. Интересна бе играта на пернишкия клуб пред малкото събрали се зрители. Едва в седемнайстата минута на първото полувреме играчът на домакините Георги Кьосев получи топката от съотборника си Петър Петров след центриране от корнер и бе точен, като оформи първото попадение за отбора си с глава. Кюстендилци решиха да отвърнат на удара и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Кънев, които обаче останаха безрезултатни. Иво Максимов беше изведен сам срещу пернишкия вратар, но изстрелът му не улучи седемметровата рамка. След няколко минути пак той след корнер отправи удар към вратата, но пернишкият вратар спаси. Към края на първото полувреме жълт картон получи играчът на "Велбъжд" Росен Петров за спъване на Дюлгеров. В последната минута играчът на кюстендилци Мартин Зафиров получи контузия и бе заменен от Шапкаров. След почивката двата отбора играха спокойно, докато в седемдесет и втората минута играч на "Велбъжд" бе спънат в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа в полза на отбора. Пернишкият играч Дичев се възползва от суматохата и оформи крайното 2:0 в полза на "Миньор". Афектиран от гола играчът на гостите Юли Максимов се скара със съдията и получи червен картон, а съотборниците му напуснаха преждевременно терена.
ФК "Миньор" (Перник):Кънев, Дюлгеров, Олегов, Петков, Дяков, Станков, Василев, Руменов, Кьосев, Петров, Динков (Дичев, Цветков, Иванов)
ФК "Велбъжд" (Кюстендил):Георгиев, Велинов, Юл. Максимов, Странджов, Алексиев, Ив. Максимов, Иванов, Зафиров, Фърцов, Гигов, Петров (Църваришки, Манов, Шапкаров)