Пет минути не стигнаха на Славата да победи Балкан(Ботевград)

Мариян Христов не добута своите до трите точки в Радомир
В един оспорван и съпътстван от доста емоции мач в мразовития октомврийски след обед отборите на „Струмска слава”(Радомир) и „Балкан”(Ботевград) завършиха мача си при резултат 2:2. Началото беше добро за домакините и те още в седмата минута водеха в резултата. Бомбен удар на Петър Петров от над 35 метра изненада повече от неприятно вратаря на гостите Ивелин Цветков и топката се спря в мрежата зад него.. През втората половина на полувремето обаче гостите бяха по-активни на терена, но превъзходството им се изразяваше само в по-честа игра в полето на домакините ,без това да доведе до сериозни голови ситуации пред тяхната врата. В края на частта все пак домакините имаха шанс за нов гол. Кирил Йорданов получи удобна топка в наказателното поле на „Балкан”, но Цветослав Ботев успя да се възползва от неговото малко забавяне и изби топката в ъглов удар. След изпълнението му резервата Яни Михайлов ,влязъл на мястото на Васки Тимов, опита задна ножица, но ударът му не стана точно като на Бербатов срещу „Ливърпул”. През втората част домакините започнаха амбицирано, но гостите, в чиито редици блестеше топиграчът от близкото минало Мариян Христов, стигнаха първи до гол, при това от статично положение. В 55-та минута при фаул на около 20 метра от вратата, Кр. Петров прескочи топката , а игралият малко и в „Миньор” Христо Арангелов стреля полувисоко в десния ъгъл на вратата на Тачков и изравни. Голът амбицира домакините и те заатакуваха по-опасно. Тошко Зюмбулевм пропусна сам срещу Цветков в 60-та минута ,но десет по-късно суперпас на Бобо Давидков изведе сам Кирил Йорданов и той прехвърли вратаря на „Балкан”, извеждайки съотборниците си напред в резултата за 2:1. Срещата продължи при повече единоборства и по-малко футбол, докато се стигна до 85-та минута,в която Даниел Антонов се опита да се бори с нападател на гостите. В крайна сметка го пребори,но съдията Костадин Стойчев отсъди дузпа в полза на „Балкан”.Зад топката застана Григор Стойчовски, който стреля вдясно,топката се отклони от страничния стълб и влезе в мрежата. При следващата атака гостите можеха и да спечелят мача след като Стефан Станковски намери непокрития Красимир Петров. Той обаче стреля в крака на Тачков и не успя да донесе победата на своите.
Резултат: Струмска слава – Балкан 2:2
Голмайстори: 1:0 7-ма Петров, 1:1 55-та Арангелов, 2:1 70-та Йорданов, 85-та 2:2Стойчовски
Състави:Струмска слава: Тачков, Тимов ( 37 Михайлов), Евг. Зюмбулев, Станев, Антонов, Петров, Матеев ( 67 Д.Стоилов), Давидков, Т.Зюмбулев, Йорданов, В. Стоилов ( 60 Митов)
Балкан:Цветков, Бачев, Пейков, Ботев, Арангелов, Атанасов, Христов, Стойчовски, Влъчков, ( 57 Иванов), Петров, Стоименов ( 79 Станковски)
Жълти картони: Михайлов, Матеев, Давидков ( Стр.слава), Стойчовски( Балкан)
Главен съдия:Костадин Стойчев, асистенти Добромир Митев и Иван Иванов