Перничани отнесоха четворка в дъжда на стадион Тича

В сряда излизат на "Миньор" на поправителен
"Черно море" разгроми с 4:0 "Миньор "(Перник) в мач от 15-ия кръг на "А" група. С този успех и заради загубата на "Сливен" в Петрич "моряците" със сигурност ще зимуват в местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.
"Черно море" имаше превъзходство през целия мач и 4:0 бе най-малкото, с което можеше да победи. Гостите направиха фатална грешка в 11-ата минута, когато защитник прати топката в краката на Мирослав Манолов. Той тръгна да лъже вратаря Ивайло Иванов, който го спъна и реферът Ахмед Ахмед посочи бялата точка. Минута и половина след това Сашо Александров-Кривия не сбърка от отсъдената дузпа - 1:0. Варненци продължиха да натискат, но противно на логиката гостите можеха да изравнят в 23-ата минута, когато Карамфил Илчев се намеси добре при удар на Хазуров от точката на дузпата. В 33-ата минута поредният удар на Кривия от фаул бе ознаменуван с гол на адаша му от защитата Александър Александров, който засече центрирането за 2:0. Само пет минути след това Йордан Юруков вкара страхотен гол от фаул, като прати топката в "паяжината" - 3:0.
През втората част варненци се забавляваха на терена. Кривия отигра няколко топки с петички, а четвъртият гол не закъсня. В 63-ата минута Сашо Александров получи топката в наказателното поле и намери непокрития Миро Манолов, който отбеляза седмия си гол за първенството. Варненци удариха и две греди чрез двамата Александър Александровци.
Тимът от морската столица отново бе воден от помощник-треньора Велизар Попов. Той увери, че старшията Никола Спасов ще бъде изписан от болницата в понеделник и е много вероятно да води отбора срещу "Миньор" в мача за Купата на България "Форд Мото Пфое" в Перник в сряда.

Черно море - Миньор 4:0
Черно море: Илчев, Лазаров, Александров, Манолов, Алекснадров-Кривия, Андре, Дяков, М. Петков, Периш (59 Р. Бачев), Юруков (53 Стоянов), Фернандес (73 Т. Колев)
Миньор: Иванов, Делиминков, Дюлгеров (64 Цветков), Досантош (46 Руменов), Трифонов, Мутафов, П. Петров, Станков, К. Хазуров, Господинов, Ашимов
Голмайстори: Александров (13 дузпа), Александров (33), Юруков (38), Манолов (63)
Жълти картони: Стоянов, Р. Бачев; Делиминков, К. Хазуров, Ашимов
Съдия: Ахмед Ахмед