Младите миньорци останаха на гейм разстояние от финала

Перничани на два пъти повеждаха на ЦСКА в решителните части
МИНЬОР – ЦСКА 2:3 (27:29, 25:21, 25:22, 23:25, 10:15)
Мачът започна повече от кошмарно за перничани, които не знаеха на кой свят са в началото и докато се усетят резултатът стана 10:1 за столичните волейболисти. Противно на очакванията обаче, домакините не предадоха гейма, а започнаха методично да застигат противника си и го направиха в последния възможен момент, в който резултатът стана 24:24.Последваха няколко изравнявания и загуба на гейма при 27:29 по възможно най-нелепия начин. Лек сервис ,изпълнен от земя от Денислав Георгиев от ЦСКА беше изгледан как пада в полето от целия отбор на „Миньор”. През втория гейм нещата изглеждаха доста по равностойно в началото. Миньорци поведоха при 17:16 , разликата от една точка се запази до 20:10, за да се стигне до пълно пернишко превъзходство в последните атаки и 25:21 на финала на гейма. Третата част започна значително по-добре за „Миньор” с повеждане още на старта 5:2, 14:7 и намаляване на разликата до 19:18. Тук волейболистите на Ангел Василев запазиха самообладание и успяха да спечелят гейма с 25:22.Четвъртата част започна добре за перничани, които поведоха с 8:5 и 10:6, на като че ли не им достигнаха малко увереност, за да прекършат притеснените волейболисти от ЦСКА. Вместо това столичани поведоха с четири точки при 20:16. Волейболистите на ЦСКА бяха на път да вземат без притеснения гейма след като поведоха с 24:21, но на тази възраст всичко е възможно и се стигна до 24:23 в тяхна полза. Тогава след атака на столичани перничани стигнаха до успешна блокада. Съдията Георги Георгиев отсъди обаче мрежа и вероятно щеше да бъде линчуван от зрителите, ако Стилиян Асенов не вдигна високо ръка, за да си признае,че мрежа действително е имало, с което заслужи приза за най-етичен състезател, ако има такъв. Тайбрекът започна отлично с 3:0 за отбора на „Миньор”, но за съжаление с това свърши и доброто в играта на състезателите от отбора. Те ясно не вярваха,че могат да играят на финал, последваха пет поредни точки за ЦСКА и оттам до края всичко беше лесно за столичните волейболисти, които спечелиха гейма с 15:10 и срещата с 3:2.

„ПИРИН-БАЛКАНСТРОЙ” – „ЛЕВСКИ-ВОЛЕЙ” 3:2(27:29, 25:21, 25:22,27:29, 8:15)
И вторият мач от полуфиналите предложи петгеймова драма, в която имаше емоции, майсторство , сълзи и…простотия накрая след приключване на мача. В първия гейм водачеството се смени десетина пъти, за да се стигне до 29:27 за сините. През следващите две части обаче волейболистите от Разлог показаха,че „Пирин-Балканстрой” е постоянна величина в родния волейбол и доминираха на терена, като задължително в последните точки на частите бяха по-стабилните и уверените в собствените си сили. Така се стигна до 2:1 за момчетата от Разлог и много оспорван четвърти гейм, в който по-често напред в резултата беше отборът на „Левски волей”.При 23:23 обаче диагоналът на „Пирин-Балканстрой” Розелин Пенчев(брат на национала Николай Пенчев) стъпи накриво и изкълчи глезена си. Така се наруши връзката между него и другия брат Чано Пенчев, който е разпределител на отбора и значително се отслаби атаката. Мачът продължи равностойно, но при 29:27 столичани затвориха частта. В последния пети гейм отсъствието на Розелин Пенчев си каза думата и тя беше набързо спечелена от столичани с 15:8. След срещата малкото останали в залата зрители видяха и чуха куп ругатни от родители на волейболистите, в които се включиха и самите те и дошли съвсем невръстни деца, които обиждаха съдиите под одобрителните погледи на възрастните. След всичко чуто всякакви думи за възпитанието на волейболистите от „Пирин-Балканстрой” остават излишни.