Миньорци съкрушиха Ботев и остават в А групата

Янкович и Валмир донесоха победата,гредите и те помогнаха
Миньор (Пк) почти сигурно ще продължи да играе в "А" група и през следващия сезон. Отборът от миньорския град победи Ботев (Пд) с 2:1 като гост в драматичен мач от 27-ия кръг на „А” група и хвърли в делириум хилядите си фенове. Миньор вече има 30 точки, с 6 повече от намиращия се "под чертата" на изпадащите Ботев. С днешната загуба пловдивчани намалиха чувствително шансовете си за оцеляване и трябва да се надяват на чудо в оставащите три мача, за да се спасят.
Ботев (Пд) откри резултата в 41-ата минута с гол на Манчев от дузпа. В 55-ата минута Янкович изравни, а в 58-ата минута Валмир оформи крайното 2:1 от дузпа.
Срещата започна активно и за двата тима, които показаха мъжка и мотивирана игра. Гостите от Перник излязоха с нагласата, че с този мач решават съдбата си, а „канарчетата” показаха от първите минути на срещата, че няма да се дадат без бой.По-настоятелни в атаките си в първите минути на двубоя бяха домакините, които можеха да открият резултата още в 3-ата минута. След центриране в наказателното поле на Миньор Орловски чукна топката с глава, но не уцели рамките на вратата. Две минути по-късно отново Орловски стреля, но топката прелетя над напречната греда.В 22-ата минута Валмир пусна коварен пас към Янкович, който стреля опасно към вратата на Ботено топката излезе в аут. Около десет минути след това Николай Манчев нахлу опасно в наказателното поле на Миньор, стреля по диагонал, но топката премина малко над напречната греда на Чворович.В 40-ата минута След центриране в наказателното поле на гостите, Цветков игра с ръка и главният рефер Ангел Ангелов посочи бялата точка. Николай Манчев застана зад топката и простреля Чворович с хубав удар в долния ляв ъгъл.Три минути по-късно „чуковете” имаха шанс да върнат равенството в мача с хубав шут на Хазуров, но топката мина встрани от вратата на Арсов.
До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се и „канарчетата” се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.През втората част гостите от Перник излязоха окрилени и още в първите минути се хвърлиха да атакуват „канарчетата”. Резултатът от напористата им игра не закъсня и в 52-ата минута равенството в мача бе възстановено. Янкович беше отлично изведен в наказателното поле на домакините, прехвърли Арсов и изпрати топката в мрежата за 1:1.Три минути по-късно „чуковете” добавиха още едно попадение във вратата на Лилчо Арсов с гол от дузпа. Стражът на Ботев фаулира Хазуров в наказателното поле, за което Ангелов посочи бялата точка. Валмир стреля от бялата точка и изпрати топката в долния ляв ъгъл пред безпомощния поглед на Арсов.
В 62-ата минута опасен удар на Тимонов и топката профуча покрай левия страничен стълб. „Канарчетата” продължиха да оказват съпротива и да търсят нови голови положения, но усилията им бяха недостатъчни.В 77-ата минута шут на Тимонов от пряк свободен удар и топката срещна левия страничен стълб, след това Тимонов отново стреля, негов съотборник засече с глава, но Чворович спаси със сетни сили.Точно десет минути по-късно домакините създадоха най-опасната си атака, когато след коварен изстрел на Андонов към вратата на Миньор, топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията. До гол обаче така и не стигна и в края на срещата Миньор се поздравиха с така ценните три точки, които ще им позволят да дишат по-спокойно до края на първенството.