Миньорци преговарят с Деян Христов

„Миньор” иска нападателя на „Сливен” Деян Христов,. Перничани Вече са започнали разговори с ръководството на воеводите за трансфера на нападателя. Двата клуба ще уточняват параметрите, при които играчът би преминал в състава, воден от Антон Велков, футболистът направи доста силен сезон, като вкара цели 11 попадения в 31 мача за първенство и купа. Така той стана голмайстор на Сливен този шампионат. 27-годишният Христов донесе сензационния успех на Сливен над Левски през есента, когато реализира във вратата на Божидар Митрев за крайното 1:0. Любопитното е,че два от единайсетте му гола са вкарани срещу „Миньор”.Христов се разписва по веднъж и в двата мача, които перничани играха срещу „Сливен” за първенство. Той вкара втория гол в мача от четвъртия кръг на първенството, игран на стадион „Миньор” на 29 август, с който сливналии поведоха с 2:0. По-късно обаче миньорци обърнаха мача до 4:2. Пак Христов откри резултата и в мача от 19-ия кръг на „А” ПФГ в Сливен,след като в 27-та минута реализира отсъдена в полза на отбора му дузпа. В крайна сметка обаче „Сливен” загуби и този мач с 1:3. Христов беше и в състава на отбора си и в мача от осминафинала за купата в Перник, загубен с 0:1.Тогава той не се разписа, а единственият гол в мача вкара Горан Янкович в 40-та минута.Даян Христов дойде в тима на Данчо Лечков през миналото лято от Нафтекс. В кариерата си е играл още за Несебър, Поморие, Черноморец 919 и Светкавица. През тази пролет името му бе спрягано още за Черно море, Локомотив Пловдив и Левски. Очаква се нападателят на воеводите да запълни празнотата в атаката на Миньор Перник, след като стана ясно, че Димитър Илиев се връща в ЦСКА. Както е известно, през пролетта Илиев игра като преотстъпен