Миньор записа поредна загуба в София от Академик

"Академик" - "Миньор" 2:1 ,перничани остават четвърти
Отборът на "Миньор" регистрира втора поредна загуба в мач от поредния кръг на шампионата на западната "Б" група. В неделя перничани отстъпиха с 1:2 на столичния "Академик" при гостуването си. Перничани демонстрираха по-добър футбол от катастрофалната си игра срещу "Спортист", но пък бяха доста неточни в зъвъвшващата фаза на играта и това ги лиши от победата. В 16-та минута Петър Петров направи първия по съществен пропуск за гостите, а десет минути по-късно резултатът беше открит от Аспарух Василев. Няколко минути по-късно равенството можеше да бъде възстановено, но Станислав Руменов пропусна от няколко метра. През второто полувреме миньорци натиснаха и в крайна сметка се стигна до логичното изравняване в 57-та минута,когато след силен удар на Румен Трифонов, Николай Дюлгеров довкара изпуснатата от вратаря на столичани топка. От тук до края на мача пернишките футболисти си брояха пропуските. Първо Кьосев пропусна добра възможност да изведе гостите напред, после с два пропуска се отличи и синът на треньора на ЦСКА Стойчо Младенов-малдши. И когато всички очакваха последния съдийски сигнал Костадин Пилитов изстреля една истинска бомба отдалеч, която се спря в мрежата зад Кънев и донесе три точки за съперника ни. След тази загуба "Миньор" остана на четвърто място във временното класиране на три точки от втория - "Рилски спортист" и на точка от "Чавдар"/Етрополе/.