Миньор взе глътка въздух на стадион Хаджи Димитър

Тони Велков дебютира с победа срещу "Сливен" като треньор в "А" група
Срещата беше изключително важна за перничани, които се нуждаеха от точки на всяка цена, за да запазят прилична дистанция между себе си и отборите, които са на местата на изпадащите. Антон Велков, който дебютира като треньор начело на отбор от "А" групата, беше направил някои размествания в познатия състав. Пламен Крумов започна на мястото на неубедително представящия се Петер Лерант, а Валмир се появи в халфовата линия вместо Мутафов. Въпреки всички очаквания атаката да се води от Боби Дичев след наказанието на Костадин Хазуров, двойката нападатели беше Горан Янкович и Петър Петров. Срещата започна чудесно за перничани, които поведоха в резултата още в 4-та минута. От двайсетина метра капитанът Христо Годподинов с остър диагонален удар направи безпомощен вратаря на "Сливен" Здравко Чавдаров и заби топката в долния ляв ъгъл на вратата му. До края на първото полувреме играта беше повече от скучна, а интересните ситуации се брояха на пръсти. Четири минути преди края на частта след далечен пас на Венци Василев Горан Янкович се измъкна между двама защитници на домакините, но беше фаулиран на границата на наказателното поле и вратаря Чавдаров, за което стражът на сливналии отнесе жълт картон. Второто полувреме започна с доста груба игра на домакините, като най-активният от пернишкия отбор Господинов за три минути беше здраво наритан в глезените първо от Иса,после от Иван Стоянов. Вместо да озапти сливналии, съдията Георги Игнатов показа жълт картон на Господинов за...симулация.Иначе играта си вървеше монотонно, по-често в полето на "Миньор", но атаките на "Сливен" бяха достатъчно безидейни и лесно бяха разгадавани от перничани,които не допускаха топката в опасна близост до Чворович. Като не успяваха с игра, домакините решиха с артистични падания да накарат Игнатов да им свири поне дузпа. В 71-та минута Минев се хвърли в наказателното поле, но жълт картон получи Илия Илиев, който на висок глас се поиска дузпа от рефера.Четири минути преди края на срещата номерът беше повторен от Иван Стоянов, но този път Игнатов подмина симулацията. В последните няколко минути все пак домакините сътвориха някои опасно положения, които накараха петдесетината фенове по трибуните и много зрители от Перник пред телевизионните екрани да изтръпнат. В последната минута на редовното време след центриране на Иван Стоянов от фаул топката попадна в падналия на земята при опит за отскок централен бранител на сливналии Костадин Стоянов, който стреля от пет метра,въпреки неудобното положение, но ударът му мина вляво от вратата. В даденото от съдията четириминутно продължение пак след центриране на Стоянов от фаул Миндев стреля от 7-8 метра с глава, но отново я изпрати вляво от вратата,защитавана от Чворович. Така пернишкият отбор спечели много важни три точки,които го отдалечават на пет от първия в зоната на изпадащите отбор на "Спартак" и порция от така необходимото му самочувствие преди мача срещу ЦСА на стадион "Миньор" в събота.