Миньор продължава напред за купата

Отборът на "Миньор"спечели първия кръг от турнира за купата на страната по футбол "Форд Мото Пфое" в Самоков след като надделя над "Рилски спортист" с 1:0 на стадиона в Самоков. Мачът се игра без публика заради наказанието на домакините, а перничани спазиха обещанието си да се отнесат сериозно към турнира и излязоха с титулярния си състав. Миньорци можеха да поведат още в 7-та минута, но удар на Петков мина на сантиметри от дясната греда. Домакините се посъбудиха, но централният им нападател Кирил Михайлов не беше съсредоточен пред гола. Две минути преди края на първата част Кирил Дяков напредна сам в полето на гостите и с плътан удар от около 20 метра донесе преднината на своите с гол, който се оказа единствен в мача. През второто полувреме и двата отбора играха добър футбол, а играта се отличи с ред смислени комбинации и от двата отбора. В 56-та минута Калин Щърков от домакините улучи греда след изпълнение на пряк свободен удар, а малко по-късно Станислав Руменов му върна "жеста". Така мачът завърши с победа на гостите, а шансът на пернишката публика да види отбор от елита в следващия кръг се увеличават, тъй като от него се включват и отборите от "А" групата.
Състави: Рилски спортист" - Яначков, Младенов, Карагеоргиев, Костов, /65 Събев/, Михайлов, Маринов, Абочи, /55 Цветков/ Иванов, Океке, Щърков, Мамаду
"Миньор"- Кънев,/35 Симеонов/, Спахиев, Иванов, Ашимов, Трифонов, Петков, /33 Кьосев/, Дяков, Станков, Динков, Петров, Руменов/83 Кр.Иванов/
Резултат Рилски спортист - Миньор - 0:1