Миньор прегази Ботев/Криводол/ и е на полуфинал за купата

Коце Хазуров с два гола, на косъм от хеттрик
Отборът на "Миньор" (Перник) постигна изразителна победа с 4:1 над тима на Ботев (Криводол) и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. Срещата, която се игра на разорания терен на стадион "Чавдар" в Бяла Слатина, премина изцяло под диктовката на перничани, като в герой за тима на Димитър Алексиев се превърна нападателят Коце Хазуров, който отбеляза два много красиви гола и дори можеше да оформи хеттрик в края на мача, но пропусна от изгодна позиция.Срещата започна много напрегнато с многобройни единоборства. След това перничани натиснаха и логично стигнаха до откриване на резултата. В 17-ата минута Коце Хазуров засече с глава центриране отдясно на Ашимов и от около 6-7 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Данов. В 21-та минута Янкович стреля от далеч и можеше да вкара за 2:0, но ударът му премина над вратата. В 33-та минута дойде и най-красивият момент в мача. След изпълнение на ъглов удар, защитата на "Ботев" не успя да изчисти добре, след което топката бе върната в наказателното поле, където Коце Хазуров със ефектна задна ножица преодоля Данов за втори път в мача и предизвика неистова радост у феновете на "Миньор", които бяха дошли в Бяла Слатина. В 40-ата минута отново Янкович пробва удар от далеч, но този път твърде неточно. Това бе и последното по-интересно положение през първата част. Втората част започна с по-добра игра на гостите от Перник, а отбраната на Ботев изпитваше сериозни трудности. В 63-ата минута Мутафов центрира към наказателното поле, вратарят Данов не прецени добре топката и тя попадна в краката на Янкович, който от 1 метър на празна врата отбеляза третия гол за своя отбор. В следващата атака Данов се реваншира за грешката си и спаси опасен удар на Мутафов. Едва в 65-ата минута Ботев погледна по-сериозно към вратата на гостите, но опасен шут на Александров бе спасен с мъка от Иво Иванов. Стигна се до 78-ата минута, когато "Миньор" стигна до нов гол. Резервата Руменов бе оставен непокрит в наказателното поле и с точен удар матира Данов за четвърти път в този мач. В 84-та минута пред Коце Хазуров се откри отлична възможност на оформи своя хеттрик в мача, но останал сам в наказателното поле, не успя да преодолее вратаря на "Ботев". Три минути преди края на срещата символичните домакини все пак върнаха един гол, чрез резервата Владинов. Киров центрира в наказателното поле, Ризанов отклони към Владинов, който отблизо разстреля вратаря Иванов, с което оформи крайното 1:4.