Миньор падна от Спартак и остана 15-ти в А група

Пак ни вкараха с глава,този път Сакалиев
Отборът на „Спартак” (Варна) постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 над тима на „Миньор”в дербито на изпадащите от 22-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в срещата бе дело на Стойко Сакалиев, а след този мач двата отбора размениха позициите си в таблицата. „Соколите” напуснаха опасната зона и пратиха там отбора на „Миньор”. Срещата на стадион „Спартак” бе изключително интересна и напрегната до самия край. Мачът започна с видимо предимство за домакините от „Спартак”, които още в самото начало започнаха да създават положения, но удари на Сакалиев и Стойков преминаха встрани от целта. В 12-ата минута „Миньор” направи първата си по-сериозна атака и Дичев бе съборен в наказателното поле, но главният съдия Христо РистоскоВ 22-ата минута попадение на гостите бе отменено поради засада, след като Банович изби удар на противник в гредата и притичалия Дичев вкара топката в мрежата, но вече бе вдигнат флага за засада. Малко след това вратарят на гостите Чворович отрази силен удар на Моралес. Пет минути преди края на първата част гостите направиха страхотна контраатака и Дичев се озова на добра позиция, но нападателят на „Миньор” се засуети и топката му бе отнета. През втората част Спартак започна много активно и успя да стигне до попадение още в 52-ата минута, когато Стойко Сакалиев засече с глава центриране на свой съотборник и направи безпомощен Чворович за 1:0. В 59-ата минута Иванович бе изведен на добра позиция от Сакалиев, но сърбинът се засуети и топката му бе отнета. Спартак определено бе по-добрият отбор през втората част и можеше да стигне до нов гол, но пропуски направиха Орлинов на два пъти, както и Миранда и Иванович. Едва в 75-ата минута „Миньор” погледна по-сериозно към вратата на домакините и силен удар на резервата Руменов бе спасен с мъка от Банович. В последните минути гостите хвърлиха всички сили в атака, но не успяха да стигнат до чисто голово положение и така резултатът остана непроменен.в остана безмълвен. След този мач двата отбора размениха позициите си във временното класиране. С тази победа „Спартак” вече е на спасителното 13-о място с актив от 22 точки, докато „Миньор” зае тяхното място в зоната на изпадащите. Перничани са 15-и с актив от 21 точки, колкото има и 14-ия Ботев, но „канарчетата” са с по-добра голова разлика