Миньор и Монтана завършиха наравно в морето от кал в петък

Плакат срещу съдията Ангелов украси трибуните
Отборите на „Миньор” и „Монтана” завършиха наравно 1:1 в първия мач от 18-ия кръг на „А” група, който се игра на окаяния терен на стадиона в Перник.Още реди мача агитката на домакините издигна огромен плакат , на който пишеше: „Мъдия Ангелов, Вие сте позор за съдийството” Първото полувреме предложи доста интересни моменти, две попадения и една греда, но през втората част футболистите на двата отбора се поизмориха от тежките условия и не успяха да повторят представянето си от първите 45 минути. Все пак „Миньор” търсеше победата до последния съдийски сигнал, но тя така и не дойде. В крайна сметка перничани спечелиха първата си точка за пролетта, след като загубиха в първите си два мача досега. Монтана пък игра с целта да спечели нещо от тежкото гостуване в Перник, както и стана. Срещата започна с леко предимство на домакините от Перник, които се хвърлиха в атаки още от самото начало. Още в 3-ата минута Иванович бе близо до откриване на резултата, след като се хвърли на шпагат, отигра топката, но тя излезе в аут. Малко по-късно сърбинът опита удар от границата на полето, който обаче премина високо над вратата. Първият точен изстрел в мача дойде в 22-ата минута, когато Митко Илиев стреля с глава от малкото наказателно поле, но Христо Иванов спаси без проблем. Минута по-късно обаче стражът на гостите вече нямаше какво да направи. При едно изпълнение на статично положение Иванович отклони към Илиев, който с премерен удар с десния крак вкара технично за 1:0. Останаха съмнения за засада, но все пак попадението бе зачетено. Веднага след това Монтана можеше да изравни, но изстрел на Едуардо срещна напречната греда. В 32-ата минута пък Иванович центрира от ъглов удар, Цветков стреля силно с глава, но стражът на гостите се намеси брилянтно и спаси своя отбор от сигурен втори гол. Стигна се обаче до 41-ата минута, когато Монтана изравни при най-спорното положение в мача. Едуардо отклони една топка към Чипилов, който с едно докосване простреля Иванов за 1:1, но останаха съмнения, че бразилецът е играл с ръка при паса си към голмайстора Чипилов.
След почивката качеството на игра значително падна. Двата отбора се поизмориха от тежкия терен и головите ситуации напълно липсваха. Все пак Миньор бе по-активният тим на терена и непрестанно нападаше. Домакините обаче стигнаха до чисто положение едва в 74-ата минута, когато топката попадна в резервата Стоев, който стреля силно по диагонала с левия крак, но Христо Иванов отби неговия удар. В последните минути на срещата Миньор наложи тотален натиск и натика отбора на Монтана в собственото му наказателно поле. „Чуковете” обаче стигнаха само до няколко разбърквания в полето на гостите, но не и до чисто положение. В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора взеха по една точка.
Резултат: Миньор – Монтана 1:1
Голмайстори: 1:0 23-та Д.Илиев, 1:1 41-ва Чипилов
Състави: Миньор:Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Харизанов (72 Хазуров), Цветков, Николов, Янкович (52 Стоев), Иванович, Илиев, Крумов
Монтана: Хр.Иванов, Бойчев, Жеков, Личков, Трифонов, Гаджев (76 Георгиев), Мичев, димитров (63 Хасан), Едуардо ( Мечев), В.Иванов, Чипилов
Съдии: Николай Йорданов, Христо Коцовски, Николай Георгиев
Жълти картони: Даниел Гаджев ( Монтана)