Миньор хиксира със Спортист в конролна среща Своге

Крайният резултат от мача беше 2:2
С равенство завърши срещата на новака в "А"- групата "Миньор" с втородивизионния "Спортист" в контролна среща, която се игра тази сряда в град Своге.
Перничани водеха с 2:0 десет минути преди края на мача, но след драматична развръзка малко преди да изтече времето двубоят, който се игра на стадион "Чавдар Цветков", завърши с резултат 2:2.
През първото полувреме темпото на игра на двата тима беше сравнително ниско, но осезаемо "жълто- черните" владееха инициативата и бяха по- добрия отбор на терена.
Така логично резултата откриха миньорци още в 27-ата минута, когато халфът на пернишкия тим Петьо Динков направи точно попадение след неумела намеса на вратаря на "Спортист".
През втората част от срещата оборотите се покачиха и миньорци стигнаха до втори гол. Веднага след началото на второто полувреме, в 58-мата минута, публиката на "Миньор" зарадва и попадението на Боби Дичев.
Малко след средата на второто полувреме от срещата между перничани и тима на "Своге", домакините си върнаха с един гол. Точно в 80-тата минута от двубоя Тодоров нацели вратата на "жълто- черните" и намали резултата до 2:1.
Като цяло "Миньор" игра много по- силно, като само през последния четвърт час от срещата домакините от Своге бяха по- дейни, за което роля играха и направените редица смени при перничани в края на двубоя.
Няколко минути по- късно се стигна и до изравняването на резултата. В 86-тата минута от срещата между "Миньор" и "Своге" във вратата на "жълто- черния" тим се разписа и Матеев.
Старши треньорът на новака в "А" група Димитър Алексиев пусна два различни състава във всяко полувреме. Целта на тази замяна и множеството смени преди края на мача е да се преценят качествата на всички играчи от състава на отбора.
С равенство завърши и контролната среща на пернишкия тим с "Калиакра", която се игра миналата събота. Също в събота миньорци играха и срещу отбора на Етрополе - "Чавдар", където перничани надвиха с резултата 1:0.
Следващата среща на пернишкия тим ще бъде тази събота, когато на стадиона в Царско село "жълто- черните" ще се изправят срещу отбор от Израел.