Миньор би Черноморец и си гарантира А група

Чворович стана герой на мача , гол на Марков носи победата
Отборът на Миньор (Перник) постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 над Черноморец при домакинството си от 28-ия кръг на „А” група. „Акулите” пропуснаха от бялата точка и дадоха психическо предимство на домакините. В герой за Миньор се превърна Марков, който вкара единственото попадение в срещата. С този успех „чуковете” и на теория се спасиха от изпадане. Перник ще има отбор в „А” група и догодина. Първата част започна с домакински натиск, а двата тима се опитваха да развиват атаките си по двете крила, откъдето с центрирания търсеха нападателите си. Първото по-опасно положение дойде в 18-ата минута, когато Петров от домакините напредна по крилото, стреля, но ударът му премина покрай вратата на гостите. В 41-ата минута Черноморец получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Старокин. Зад топката застана Фернандес, но стражът на Миньор Чворович спаси умело изстрела му.Последва сериозно мелле през вратата на перничани,Траян Дянков падна на тревата след сборването на футболистите,но съдията не извади никакви картони. След това положение натискът на „чуковете” се засили и в даденото от съдията продължение Дюлгеров стреля опасно, но шутът му премина на сантиметри от дясната греда на Борел. Това бе и последното по-интересно положение за първата част и почивката дойде при нулево равенство.През второто полувреме домакините от Миньор излязоха с ясната нагласа, че трябва на всяка цена да спечелят мача, ако искат със сигурност да запазят мястото си в елита. В 60-ата минута Марков центрира, Петров не успя да играе с топката, което залъга стража на Черноморец и така кълбото влезе в мрежата му – 1:0 за домакините. След това попадение темпото на игра видимо спадна и перничани започнаха да накъсват играта, опитвайки се да запазят благоприятния за тях резултат. В 89-ата минута Петров от Миньор пробва шут от воле, но изстрелът му бе спасен с вещина от Борел. Това бе и последното по-опасно положение в мача и така срещата завърши с минимална победа за „чуковете”, която със сигурност ги оставя в „А” група.