Миньор 1919 с второ 0:0

Отборът на участника в югозападна "В" ФГ "Миньор"1919 регистрира второ поредно равенство на своя терен в "Димова махала" без да бъдат отбелязани голове. След 0:0 срещу "Места", в неделя на много тежкия терен под дъжда перничани и гостите от "Сливнишки герой" не можаха да си отбележат гол. През първото полувреме зрителите видяха много борба на калния терен, но головите положения почти липсваха. Гостите направиха няколко остри влизания по фланговете, но острите им центрирания не намираха продължение към вратата на Славчев. Перничани имаха възможност да открият резултата в 32-та минута, когато Веско Лозанов беше изведен след едно дълго подаване в наказателното поле на гостите, но опитът му за удар не се получи. Топката не беше намерена добре и не затрудни вратаря на гостите Николай Велчев. През второто полувреме домакините понатиснаха и успяха да пренесат играта в полето на "Сливнишки герой". Лошото беше, че рядко стигаха до ситуации, които се определят като голови. Все пак и такива не липсваха. В 67-та минута Виктор Матеев нахлу опасно в наказателното поле, но трябваше да се бори с трима защитници на гостите и така и не стигна до удар. Пет минути по-късно едно чудесно центриране на Давид Стоянов прати топката на главата на Йордан Йорданов , но ударът му с глава от 7-8 метра мина над вратата. В 78-та минута пак Виктор Матеев влезе остро в наказателното поле на гостите, центрирането му намери Мартин Илиев на границата на наказателното поле, но ударът му мина вляво от страничния стъб на вратата на гостите. Пред Мартин Стоянов се разкри и последного голово положение в последната минута на мача, когато намери с глава една изсипана пред вратата след фаул топка, но с гръб към вратата,не успя да намери нейните очертания. През седмицата отборът на "Миньор" ще трябва да изиграе отложения си мач срещу тима на "Левски"/Дб/ като гост.