Куп контузии мъчат Миньор преди мача срещу Литекс

В Германия дадоха зелена светлина на Том за срещата в Перник
Голмайсторът на „Миньор” Атанас Николов се контузи, научи „Съперник”. Той обърна глезен на завчерашната тренировка и се прибра по-рано в съблекалнята. Четирима други футболисти - Христо Господинов, Васил Божиков, Костадин Марков и Велимир Иванович, тренираха на индивидуален режим вчера. Те въртяха обиколки на стадион "Миньор". Костадинов, Иванович и Марков получиха травми при загубата 0:1 от „Черно море” във Варна.Марков даже не игра нито минута през второто полувреме след като играч на домакините се тръшна върху глезена му в края на първата част. Васко Божиков пък все още се възстановява след лагера на младежкия национален отбор за квалификациите с Казахстан и Швеция.Вратарят Иван Чворович пък ще премине на ядрено-магнитен резонанс. Бразилецът Том е напълно възстановен от травмата, която го мъчеше през последния месец, съобщава официалният сайт на Литекс. Халфът се завърна от контролен преглед в Германия. Лекарите в клиниката до Гелзенкирхен уверили колегите в ловешкия клуб, че кариоката може да играе 90 минути.Ангел Червенков ще реши в последния момент за какъв период ще използва Том.Ивайло Петков пък остава под въпрос за гостуването на „Миньор” в неделя.Под въпрос е и Сандриньо,който се контузи в мача срещу „Ботев”.Мачът ще се ръководи от шуменския съдия Станислав Тодоров.Асистентите му са от Велико Търново – Тихомир Боболов и Светослав Стефанов.