Израелците биха миньорците в Царско село в столицата

Резултатът - 2 гола в полза на "Апоел"
При резултат 2:0 израелският втородивизионен "Апоел" от Петах Тиква победи в контролна среща пернишкия тим на "Миньор".
Мачът се игра тази събота на стадиона, който се намира в комплекса "Царско село". Там символични домакини на двубоя бяха перничани.
Срещата започна сравнително равностойно, като първоначално в първите няколко минути топката владееше предимно пернишкият тим. Това обаче мобилизира противниковия отбор, който с много и чести атаки успя да реализира първия си гол още в средата на първото полувреме от мача.
Също в първите 45 минути от двубоя на стадиона в "Царско село" играчите на "Апоел" продължиха пак с множеството атаки. Така малко преди почивката израелците от Петах Тиква направиха и второто си точно попадение във вратата на домакинския отбор.
През второто полувреме от контролната среща между перничани и израелци, миньорци опитаха да намалят разликата в резултата от първите 45 минути, но до гол за "жълто-черния" тим така и не се стигна. Причината бяха многото пъти, в които нашите футболисти бяха спирани от грубата игра на противниковия състав. Във второто полувреме от мача попадение обаче не отбеляза и израелският тим.
Като цяло срещата в комплекса "Царско село" беше напрегната и изпълнена с нарушения и прекъсвания.
Малко преди контролата в събота между миньорците и израелците от "Апоел" (Петах Тиква) четирима нови футболисти се присъедниха към подготвителния лагер на "жълто-черните".
Единият от новодошлите в "Миньор" е германецът Фабиан Брьокер. Последният отбор, в който е играл немецът, е "Айнтрахт"(Брауншвайг). Там футболистът на проби в пернишкия тим е бил централен защитник.
Останалите трима от новодошлите на проби при "жълто- черните" са сръбски футболисти на "Траял" от Крушевац. Един от тях е халф, а двама играят защитници.