Много фини и незабележими за проверяващите чиновници били измамите с касови бележки в заведенията за хранене - ресторанти, кръчми, закусвални, споделиха за “Съперник” информирани. Най-често срещания вариант е издаването на касов бон за всяка отделна поръчка, като накрая сборът се прави на ръка. Клинетът плаща, след като е останал с впечатлението, че му е издаден документ за консумацията. Веднага след като той излезе от заведението, собственикът или сервитьорът с едно натискане на клавиша на касовия апарат сторира отделните поръчки и като отказани. Така парите са в касата, но оборотът е укрит.
Другият вариант за укриване на действителния оборот е да се игнорира фискалният принтер. Когато поръчката се вкара в компютър и накрая на клиента трябва да се издаде фискален бон от фискалния принтер, той се заобикаля, като се принтва на обикновен принтер бележка, въведена чрез друг текстови редактор, която няма нищо общо с редовния документ. На нея най-често пише “валиден бон” или просто нищо не пише.
Някои от малките търговски обекти обикновено въобще не издават касови бележки, като по този начин крият голяма част от оборота. Според запознати по-безопасния начин бил дублирането на оригиналния касов апарат. На тезгяха наистина има такъв, който дава бележки, но той не е регистриран от данъчните власти. В същото време някъде в офиса на фирмата е оригиналният апарат, където се вкарват данни, удобни само на собственика.