ЦСКА победи безпроблемно Миньор насред Армията

Бившият миньорец Здравко Лазаров с асистенция в мача
ЦСКА постигна резонна победа с 2:0 над Миньор в първи мач от шестия кръг на "А" група. Без да си дават кой знае колко зор, "червените" взеха нужните им три точки пред малцината премръзнали фенове на "Българска армия".
След няколко ъглови удара в началото, ЦСКА успя да открие резултата в 20-ата минута при един пас на Зе Руи към Данчо Тодоров, който засече добре с глава. Пет минути по-късно обаче Хазуров бе близо до изравнително попадение след като ударът му срещна гредата зад Беконо.
При този резултат завърши и първото полувреме. След почивката "армейците" продължиха да нападат и логично стигнаха до втори гол. В 59-ата минута изпълнение от корнер на Здравко Лазаров намери младата надежда Иван Иванов, който за втори път прати топката в мрежата - 2:0.
Към края на мача играта се понакъса от множество нарушения и смени, а в 81-ата минута Йордан Тодоров можеше да направи победата и класическа, но шутът му по диагонала мина близо до дясната греда. Така с победата ЦСКА продължава да е начело в класирането с актив от 15 точки.
ЦСКА - МИНЬОР 2:0
1:0 - Тодоров (20)
2:0 - И. Иванов (57)
ЦСКА: Беконо, Тодоров, Котев, И. Иванов, Ф. Машадо, Маркиньош, Т. Янчев, Зе Руи (46 - Чипев), А. Тонев, З. Лазаров, Е. Йорданов (73 - М. Тошев)
Старши-треньор: Димитър Пенев
МИНЬОР: И. Иванов, Ашимов (80 - Янкович), Цветков, Делиминков, Д. Мутафов, Валмир, Дюлгеров (90 - Дичев), Р. Трифонов, П. Петров, Н. Станков (75 - Миранда), К. Хазуров
Старши-треньор: Димитър Алексиев
СЪДИЯ: Венцислав Кознички