Чуковете взеха половин тон череши в Кюстендил

Пернишкият Миньор спечели второто издание на турнира „Cherry cup” в Кюстендил, след като надделя във финала над македонския Брегалница Щип с минималното 1:0,.
С успеха си „чуковете” си гарантираха наградата от 500 килограма череши, а срещата сложи края на тазгодишната черешова кампания в града под Хисарлъка.
Единственото попадение в мача, играна на стадион „Осогово”, бе дело на нападателя Румен Рангелов, който се разписа в 68-ата минута, след като се появи на терена през паузата. Началният час на двубоя бе променен от 17:00 за 18:00, за да може да се избегнат изключително високите температури, но въпреки това горещините попречиха на футболистите да покажат най-доброто, на което са способни.
Наставникът на перничани Стойчо Стоев пък остана верен на себе си и използва два изцяло различни състава през първите и вторите 45 минути, като дори прибягна и до още смени, за да даде шанс за изява на максимален брой от своите възпитаници.
Специалистът заложи на следните титуляри: Чворович, Христозов, Марков, Златков, Василев, Въндев, Стойчев, Стоянов, Тодоров, Брахими, Кацимерски.С успеха си Миньор отчете втора победа в четвъртата си лятна контрола, след като преди това записа равенство 1:1 с Банско, загуба с 0:1 от Сливнишки герой и победа с 1:0 срещу Спортист (Своге).В неделя „жълто-черните” заминават за втория си лагер в Трявна, който ще продължи до 30 юли.