Чуковете разбиха класически Локомотив насред София

Трите гола почти оставиха "Миньор" в "А" група
Отборът на Миньор почти сигурно си осигури оставането в „А” група, след като разби изненадващо с 3:0 тима на Локомотив (София). Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” и бе последна от програмата на 19-ия кръг на родната „А” групаДвубоят започна с летящ старт за перничани, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Василев получи на левия фланг и навлезе в наказателното поле, след което премина през Иво Димитров и с мощен удар с левия крак по диагонала разстреля Пейков за 1:0. След това попадение домакините вдигнаха оборотите, търсейки възстановяване на статуквото и в 21-ата минута бяха изключително близо до гола, след като Романов изведе Дяков в наказателното поле, последният стреля с левия крак, ала кълбото срещна напречната греда. Последва затишие, преди да се стигне до 32-ата минута, когато „чуковете” „заковаха” за втори път домакините. Тогава страхотна многоходова акция завърши с хубаво двойно подаване между Въндев и Янкович и голов удар по диагонала на сърбина – 2:0. След попадението Диян Петков извърши една смяна, а възпитаниците му натиснаха още повече, опитвайки се да върнат поне единия гол. В 36-ата минута Лахчев опита да изненада Чворович от фаул, ала стражът на гостите внимаваше и изби в корнер, а няколко секунди по-късно Дафчев шутира с десния крак от границата на пеналта, но топката се отби в лявата греда на перничани.
Така дойде 40-ата минута, когато Василев центрира меко от фаул, кълбото прелетя над отбраната на столичани и стигна до непокрития Брахими, който от няколко метра не сбърка за 3:0. До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата отбора се оттеглиха на почивка при класическа преднина за Миньор. Втората част отново започна малко по-добре за „железничарите”, които можеха да намалят резултата в 48-ата минута, когато Върбанов засече топката след центриране от корнер, но Чворович показа завиден рефлекс и изби в корнер. Като цяло обаче второто полувреме премина под изключително слабо темпо, много нарушения, жълти картони и малко футбол. Гостите от Перник се бяха групирали компактно в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. До края двубоят просто се доиграваше, а единственото по-интересно положение бе изстрел на Дафчев от фаул, който не затрудни с нищо Чворович. Домакините обаче не стигнаха поне до почетно попадение и така „чуковете” спечелиха визитата си на столичния Локомотив с класическото 3:0.
След успеха Миньор остава на 11-о място във временното класиране, но вече има актив от 21 точки, на цели 5 от зоната на изпадащите. Домакините от София пък са 4-и с 34 пункта, на 1 зад 3-ия ЦСКА.