Баскетболистките отпаднаха след трилър от полуфиналните плейофи

Грешки под коша и съдийско решение ни оставиха вън от играта

Епизод 1

Миньор – Берое 69:68

Завършилият на първо място във Втората петица отбор от Стара Загора направи всичко възможно да измъкне победата още в първия мач, като гост, и така да вземе решителен аванс в серията. „Миньор” обаче се пребори за успеха в своята зала с 69-68 и остави всички въпросителни за втория, и евентуалния трети мач в тази равностойна битка между два опитни отбора.През първото полувреме стана ясно, че ще се оправдаят очакванията и за епична битка между опитните центрове на на двата отбора Агнеса Дойчинова и Латаша Байърс. След невероятна игра на Дойчинова в първата четвърт, тя вкара 15 точки за тези 10 минути, а отборът й поведе с 24-17. Тя обаче не бе толкова ефективна през втората част и отбеляза само още 2 точки до почивката, докато Байърс се разписа с 8 по точки във всяка от първите две за общо 16 на полувремето. Въпреки че разликата в полза на „Миньор” бе стигнала 11 точки в 13-ата минута, именно внушителната с габаритите си американка даде тон за успешна серия, с която нейният „Берое” я стопи до само 1 при оставащи три минути до почивката - 32-31. Все пак на след 20 минути игра отборът-домакин водеше с 38-33.През третата част Дойчинова вкара 4 точки, а Байърс - цели 10, с които вече събра актив от 26. Имайки предвид до каква степен двете са барометър за представянето на отборите си, това означаваше проблеми за „Миньор”. Въпреки че Светла Асенова и Радмила Нешева се опитваха също да "поемат щафетата" от Дойчинова и да завършват по-голяма част от атаките на тима си, отличната игра в нападение на Байърс доведе до изравняване на резултата при 52-52 малко преди края на третата част. После играта тръгна кош за кош, а в последната четвърт, при този развой на събитията и в двата отбора все повече се чувстваше напрежението, въпреки големият опит на повечето от състезателките им. С наближаването на решителните мигове в края те се надпреварваха да грешат. Вече не само Дойчинова, но и Байърс не бе в основата на завършека на атаките на своя тим, като мачът щеше да се реши по-скоро със стрелба от средно и далечно разстояние.
Именно една тройка на Камелия Михалкова даде на пернишките фенове надежди, че няма да треперят до последните секунди, като направи резултата 66-61 при оставащи малко над 2 минути. Започна обаче и тактическото надиграване с фаулове, а 4 секунди преди края Катя Кордова върна тройката от центъра на терена и намали разликата само на една точка. Но в тези оставащи секунди гостуващият тим нямаше как направи някакво чудо и крайният резултат си остана 69-68.

Епизод 2

Берое – Миньор 72:70

Срещата в Стара Загора започна с лек превес на отбора-домакин, но още в средата на първата четвърт Миньор изравни, а минута и половина преди края й дори поведе с 9 точки разлика (14-23). От тази 8-а минута чак до 36-ата гостуващият тим не позволи на Берое 07 нито веднъж да излезе отново начело. Момичета на Георги Божков успяваха само да изравнят - 2 пъти във втората четвърт (при 23-23 и 25-25) и веднъж в третата (42-42), но така и не можеха да се доберат до пълен обрат, изоставайки през цялото това време с разлика, стигаща до 12 точки (при 42-54).
В последната четвърт обаче удари часът на старозагорки. Тя започна с много грешки и пропуски и на двата отбора, но все пак Берое 07 успя да вкара 5 точки и намали пасива си от 8 на 3 (53-56). При оставащи малко повече от 4 минути резултатът бе обърнат след поредната тройка на Катя Кордова, и до края в догонващ се превърна тимът на Миньор. Но, въпреки че губеха с 5 точки 2 минути преди края, гостенките не се предадоха и с тройка на отличната в този мач Радмила Нешева доведоха резултата да ново равенство в последната минута. В играта на нерви накрая състезателките на Берое 07 успяха да надхитрят съперничките си и с две точни изпълнения на Латаша Байърс от наказателната линия оформиха победното 72-70.

Епизод 3

Миньор – Берое 71:75

Двата отбора вървяха наравно в първите 6 минути от мача, а резултатът след тях бе 12-12. Домакините дръпнаха с 5 точки, но гостенките се върнаха до само 2 (21-19) след интересен кош с табло на Нели Пашева. Агнеса Дойчинова напомни за себе си и в последните две нападения на първата четвърт изведе своя тим със 7 точки (26-19) напред след като вкара два коша, единия с фал.В първите две минути на втората четвърт „Миньор” не допусна кош, а за сметка на това пък чрез Камелия Михалкова и тройка на Петя Джамбазка излезе напред с 31-19. Веднага след тайм-аута на Георги Божков гостенктие се съвзеха и намалиха първо до 6 точки, а след това след няколко последователни тройки на Нели Пашева дори излязоха напред точно преди почивката (42-43).През второто полувреме старозагорки поведоха с 51-46 в 24-та минута, но точно 3.37 минути преди края на третата част след единствения кош на Ралица Василева Миньор пак поведе с 53-51. След 30 минути игра „Берое 07” имаше преднина от 2 точки – 57-55. Точно 6.44 преди финалната сирена Байърс вкара кош с фал и изравни резултата на 65-65. Последва серия от 8-0 за гостенките след две тройки на Желязкова и Бачкова и нов кош на Байърс. „Миньор” зациклиха и не успяха да вкарат нито един кош до 1.48 преди края, когато отличната Радмила Нешева намали на 68-73 след поредната си тройка. В следващата атака и Камелия Михалкова бе точна от зоната за 3 точки за 71-73, но това бе и последния кош на перничанки за този сезон. Те имаха възможност да изравнят в последната си атака, но съдиите отсъдиха много спорен фал в атака на Асенова 10 секунди преди края. Единствените точки преди финалната сирена дойдоха за Галя Станчева от наказателната линия за крайното 75-71 в полза на „Берое 07”.