Баскетболистките останаха на три секунди от победа над Монтана

"Миньор" - "Монтана" 91:92,Ралица Василева плаче след мача
Отборът на "Миньор" загуби в една изключителна драма в събота в зала "Миньор" в мач срещу третия в класирането на "А" група жени - "Монтана". Още в началото на срещата се видя, че отборът на гостенките ще разчита на значително по-дългата си резервна скамейка. Срещу петте пернишки баскетболистки треньорът на гостенките Славко Димитров използва седем баскетболистки, всяка от тях с точков принос. Над всички беше капитанката Жанет Жельова с 32 т, а Вера Перостийска се отличи с 8 борби в нападение при общо четири от страна на целия пернишки отбор. Иначе срещата си вървя точка за точка през цялото игрово време и най-голямата разлика стигаше до 6 в полза на "Монтана" и пет точки в полза на "Миньор", но се задържаше броени минути на таблото, за да продължи след това пак гонитбата в резултата. Първата част приключи с точка преднина за "Миньор" 24:23. Втората четвърт беше изключително равностойна, като гостенките на моменти излизаха напред в резултата, но в последната секунда кош на Камелия Михалкова отново запази точицата аванс на перничанки. Тук за първи път в игра влезе доста уплашената Валерия Иванова, която , след като хвърли веднъж несръчно към коша, се притесни и забрави за стрелба до края на мача. Така стана ясно, че докато не се възстанови Бойка Зарева перничанки няма да имат равностойна смяна. Иванова безспорно има талант и желание, но и трябват доста игрови минути, за да се отърси от напрежението. Второто полувреме започна с четвърти фаул на Ралица Валисева, която обаче прояви геройство и се опази в следващите 19 минути без нарушение. В края на мача дойде и драмата. Три секунди и седем десети преди последната сирена при резултат 91:91 арбитрите отсъдиха нарушение на Камелия Михалкова срещу Ивелина Вранчева. Агнеса Дойчинова вече беше на пейката за 5 фаула, а страхотно игралата Светла Асенова сама се бореше с центровете на гостенките. Вранчева вкара първия фаул, сбърка при втория, но Цветомила Петрова от гостенките взе борбата и срещата приключи. След края Ралица Василева, която наистина даде всичко от себе си, се разплака, а към съдиите, наистина изнервили зрителите със странни отсъждания, полетяха една-две празни бутилки от минерална вода, с риск да донесат някоя глоба на клуба, който и без друго не старада от излишък на финансови средства.