Баскетболистките на Миньор със седма поредна загуба

Този път ни удари отбора на "Тони " 7
Тони 7 записа категорична победа като гост на Миньор с резултат 83-67. В срещата от 17-ия кръг на женската А група сливенските баскетболистки бяха напред в резултата през цялото време и нямаха никакви проблеми да стигнат до успеха. Те имат 7 победи и 10 загуби и водят борба със София за четвъртата позиция в класирането. Това пък беше седмото поредно поражение за перничанки, които разделят второто място с НСА с 10 победи и 7 поражения.Гостите започнаха срещата доста добре – с кош на Елена Петрова и тройка на Виктория Стойчева за 5-0. Въпреки че в следващите минути разликата не се увеличи, баскетболистките на Тони 7 имаха лек превес още в първите минути. Постепенно те успяха да увеличат аванса си до 7-8 точки, а през последните 3 минути на първата част го направиха и двуцифрен за 25-14 след края й.През следващата част момичетата на Иван Ганчев продължиха да са по-добрият тим на терена, а разликата се увеличаваше още. След много добра серия от 10-2 в тяхна полза резултатът вече беше 39-22. Страхотна игра на тандема Виктория Стойчева – Елена Петрова увеличи преднината на тима им до цели 20 точки на моменти, а след първото полувреме те водеха с 50-31.Въпреки че домакините от Перник бяха стимулирани да настигнат съперника си след почивката, те успяха да се приближат на 11 точки от него. Веднага след това обаче сливенските баскетболистки бързо увеличиха аванса си на 17-18 точки и безпроблемно владееха срещата. След края на третата десетка резултатът беше 70-53 в тяхна полза.След като крайният изход от срещата вече беше ясен, отборите трябваше да я доиграят през последната четвърт. Стабилната разлика в полза на Тони 7 се запази, а кризата на Миньор се задълбочи, след като тимът записа седмото си поредно поражение. До края на сезона пък Тони 7 продължава да се бори за позициите в средата на класирането.Виктория Стойчева изигра страхотен мач за победителките, завършвайки с 27 точки, 8 асистенции и 6 борби. Елена Петрова пък бе на косъм от трипъл дабъл със своите 15 точки, 10 борби и 9 асистенции. Златина Димитрова добави 12 точки, Донимира Гяурова – 11, а Радина Кордова – 10.За Миньор Ралица Василева беше над всички с дабъл дабъл от 29 точки и 12 борби. Ренета Дикова се включи с 13 точки, 8 асистенции и 6 борби, а Христина Герджикова добави 11 точки.В следващия кръг Тони 7 ще гостува на София в много важен за класирането на двата тима мач, а Миньор ще има тежко гостуване на НСА. Срещите са на 27-и март (неделя).