АВИА Миньор излиза за втора победа във висшата лига

Перничани срещат КВК"Габрово" днес от 17 часа
Воллейболистита на "АВИА Миньор" ще изиграят последния си домакински мач от есенния дял на шампионата във висшата лига днес от 17 часа в зала "Миньор". Мачът се отложи с една седмица поради заетостта на залата във връзка с танцово шоу,а няма да е в събота,тъй като тогава е тредационния турнир по таекуондо.Иначе всички останали срещи от първата половина на първенството са приключили. Вчера момчетата на Владимир Орлов тренираха два пъти - от 10,30 и от 16,часа, а днес в деня на самата среща ще имат едночасова тонизираща тренировка от 10,30 до 11,30 часа. Едва след нея наставникът ще определи стартовата шестица за двубоя. Според Орлов победата в този мач е твърде важна освен за по-добрата позиция по отношение на класирането, така и за психическата нагласа на тима преди срещите през пролетта, което за младите момчета в тима е особено важно. Иначе всички състезатели са здрави и са готови за предстоящия двубой. Противникът е възможно най-удобният за побеждаване, тъй като е на последно място в групата само с една точка, постигната при домакинската загуба с 2:3 от отбора на "Дунав" в предишния кръг.Точкуването във висшата лига е следното: за победа с 3:0 и 3:1 гейма се дават три точки, за победа с 3:2 гейма победителят взема 2 точки, а поледеният една. При загуба с 1:3 и 0:3 гейма не се получават точки.В утрешния мач перничани ще се стремят да прибавят три точки към актива си,с които евентуално ще се изкачат на четвърто място във временното класиране.