Приблизително един на всеки петима подрастващи страда от умствени увреждания, а болестта най-често е следствие от депресия или нервна криза.
Според експерртите споделянето намалява стреса и предпазва от умствени увреждания. Това се отнася особено за подрастващите,
Много отдецата се страхуват да изразяват емоциите си, което увеличава шансовете от стрес и депресия. Младото поколение постоянно е подложено на промени в настроението и хормонален дисбаланс в тялото.
Тийнейджърите се страхуват да споделят с по-възрастни роднини или познати, които най-добре биха им помогнали да разрешат проблемите си, давайки им практически съвети, пише БГНЕС.
Така редовните разговори между деца и родители могат да избегнат умствените проблеми на подрастващите.
Общуването между родители и деца е труден процес, но не и невъзможен. В основата му стои разбирането на детето и преодоляването и контролирането на собствените негативни чувства.
Когато детето желае да сподели свои проблеми, когато търси помощ или защита, твърде вероятно и естествено е то да се чувства притеснено и объркано от своите преживявания и въпроси.
Не бива да се забравя, че родителят може да помогне за постигането на емоционална стабилност на децата си чрез активно слушане. Колкото по-добре слушаме това, което ни казват децата, толкова по-добре ще ги разбираме. Родителят трябва да се опита да види проблема с очите на своето дете. Слушането е сложно умение, на което човек може да се научи.
iPernik отваря врати за всеки, който има да каже нещо!
Лична публикация - ще бъдете публикувани най-горе на първа страница на сайта!
Необходимо е единствено да Влезете с Фейсбук или да се регистрирате!