Волейболистите от Добруджа 07 (Добрич) надиграха Mиньор (Перник)

Волейболистите от Добруджа 07 (Добрич) надиграха Mиньор (Перник) 11_1448351402

Мъжкият отбор на Добруджа 07 (Добрич) надигра като домакин Mиньор (Перник) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:14). Те играха в мач от петия кръг на Суперлигата Сами-М, игран в местната зала Добротица.

Момчетата на Мирослав Живков започнаха мача много концентрирано и агресивно, като натрупаха преднина срещу перничани в самото начало на гейма. Това бе достатъчно за безпроблемното затваряне на гейма с 25:20.Във втората част отборът на Миньор показа огромно желание за игра, като през по-голямата част от гейма водеше с лека преднина. Но в заключителната част от гейма, Добруджа 07 използва максимално дадените им възможности и с по-голяма концентрация успя да обърне резултата, а с това и да поведе в резултата с 2:0. Загубеният втори гейм се оказа ключов за гостите, които не успяха да се съвземат в третата част. От самото начало домакините натрупаха солидна преднина, която бе напосилна за отбора на Миньор. Добруджа затвори гейма с резултат 25:14 и записа победа с 3:0.Във временното класиране Добруджа 07 заема четвърто място с 8 точки, а Миньор (Перник) – девето с 3 точки.

Източник: perniktoday.net