Волейбол: Миньор загуби от Добруджа

Волейбол в Перник

Волейболистите от Перник започнаха със загуба своето участие си във финалния турнир за момчета до 15 години. В първата си срещу малките пернишки волейболисти отстъпиха с 0:3 на домакините Добруджа 07. .По регламент за тази възраст, във финалите на държавното първенство участват 12 отбора, като те са разделени в две групи шест. Първите два от всяка група оформят финална четворка, в която се играе на кръст на полуфиналите. Победителите спорят за титлата, победените за бронзовите медали. Подреждането за останалите тимове в крайното класиране се прави по коефицент.

След четирите зони и допълнителни турнири , за държавните финали достигнаха следните отбори: Добруджа 07 (Добрич), Казанлък Волей (Казанлък), ЦСКА (София), Марек Юнион Ивкони (Дупница), Виктория Волей (Пловдив), Миньор (Перник), Нефтохимик 2010 (Бургас), Пирин (Разлог), Монтана (Монтана), Левски (Карлово), Локомотив (Червен бряг) и Хебър (Пазарджик). След като бе изтеглен и жребият за републиканското първенство, като двете предварителни групи имат следния вид:

Група А, зала УСШ:

Добруджа 07 (Добрич), Марек Юнион Ивокни (Дупница), Монтана (Монтана), Виктория Волей (Повдив), Миньор (Перник), Локомотив (Червен бряг)

Група Б, зала Добротица:

ЦСКА (София), Пирин (Разлог), Нефтохимик 2010 (Бургас), Хебър (Пазарджик), Казанлък Волей (Казанлък), Левски (Карлово)

Срещите в предварителните групи и в двете зали ще се играят на 14, 15 и 16 юни, като полуфиналните и финални мачове ще се проведат в неделя (17 юни) и понеделник (18 юни) в зала Добротица. Днес перничани играят срещу "Локомотив"/Червен бряг/.

Източник: pernikmedia.net