Вече е ясен жребият за баскетболистките

Вече е ясен жребият за баскетболистките 06_1403093071

Вече е ясно разпределението на двете групи за държавното първенство за момичета до 14 годишна възраст по баскетбол.

Завчера в офиса на БФБ осемте отбора-участници бяха разпределени в две групи от по четири. Добрата новина за пернишкия спорт е,че до тази фаза достигнаха и момичетата от Баскетболна школа „Миньор” със старши-треньор Соня Спиридонова.

Перничанки съвсем заслужено са на този етап от състезанията, тъй като в предварителните групи постигнаха ред престижни победи и само една загуба. Това се случи в последния турнир след като перничанки вече се бяха класирали за първенството, те отстъпиха на отбора на „Монтана” при това само с една точка. Точно тимът на „Монтана” отиде в другата група според жребия, но пък в групата на БШ „Миньор” се падна отборът на домакините от „Асеновец” 2005. Точно срещу тях е първия мач на перничанки и той ще е от особено значение за двата отбора в по-нататъшната им борба за разпределение на местата в групата.

Очертава се доста оспорвано първенство, в което малките перничанки имат своите шансове и спортно-технически достойнства и ако успеят да се съхранят психически ще имат сериозни шансове за медал от държавното първенство.Финалите ще се играят между 25-и и 29-и юни в Асеновград.