Василена Василева от Перник европейска шампионка по таекуондо!

Перник: Спортисти от КБСП Таекуондо взеха медали на Европейското първенство

Василена Василева от Перник стана европейска шампионка при децата в категория спаринг до 145 см. и развя българския трикольор. Антон Петров стана трети на +75 килограма юноши младши (от отбора на КБСП Таекуондо в Перник), Кристян Киров отпадна преди полуфиналите от Естония до 69 килограма, сподели Калин Мирчев за iPernik.com

Иван Георгиев спечели бронз при отборно мъже на тул, Радислав Владимиров също взе бронз в категория старша възраст отборно на тул, Беатрис Атанасова окичи бронз при спаринг до 70 кг.

Утре е финалът на европейското първенство, където българските национали по таекуон-до ITF имат спечелени 44 медала. При финалното комплексното класиране се имат предвид само медалите при мъже и жени, като отличията при деца, юноши и ветерани не се отчитат. Днес и утре мъже и жени се състезават в дисциплините специална техника, силов тест, спаринг и power team спаринг.

От българската федерация по таекуон-до ITF се надяват домакинството на страната ни на европейското първенство и на световното догодина да спомогне за популяризирането на този спорт и да привлече повече млади хора, цитирани от sportal.bg.