Валяците са шампиони

Валяците са шампиони 05_1368440568

Титлата перничани спечелиха след изиграването на един драматичен финал срещу НСА, който беше спечелен с 26:25. Мачът можеше да има и друг завършек , тъй след като перничани водеха с 26:20 преди гостите да вакарат последното си есе в последната минута, но сбъркаха с реализирането на допълнителния удар. Такава развръзка обаче едва ли щеше да е честна след като домакините доминираха през по-голямата част от мача, а на полувремето водеха с 20:6. Двама от състезателите, по един от двата отбора припаднаха на терена от изтощение, а гостите провокираха сериозен скандал и бой , в основата на който беше Владимир Борисов, брат на Боби Брадъра, както е известен в цяла България ръгбистът, взел на два пъти участие в култовото риалити.

За перничани есета отбелязаха Владимир Методиев, Владислав Михов и Александър Томанов, с допълнителните удари се справяше Людмил Златков, а два поредни наказателни удара реализира Васил Борисов. В мача за третто място , който също се състоя на стадиона за ръгби в квартал „Димова махала" отборът на „Локомотив"(София) спечели срещу „Академик" с 40:10, но радостта на победителите беше помрачена от факта,че техен състезател счупи бедрена кост, контузия, която може и да го извади от спорта. Така „Валяците" станаха шампиони на стараната за 28-път, факт, който няма аналог в историята на спортните игри в страната

Източник: pernikmedia.net