Тодор Скримов получи болки в крака

Тодор Скримов получи болки в крака 04_1429696198

Отборът на Топ Волей (Латина) стигна до трети решителен мач от четвъртфиналните плейофи в Италия срещу защитаващите титлата си от тима на Кучине Лубе Банка Марке (Трея). В него играе Тодор Скримов.

Пред малко повече от 2000 зрители в Пала Бианкини Топ Волей отстъпи с 2:3 (23:25, 25:17, 22:25, 25:12, 12:15) и така всичко ще се реши в трети двубой.

Българският национал започна отлично мача, но в третия гейм получи болки в прасеца след едно приземяване и напусна терена принудително. Така той записа само 6 точки (46 % в нападение), а в посрещане имаше 53 % позитивно и 47 % отлично. За MVP бе определен сръбският диагонал на тима Саша Старович, който не пропусна да блесне за пореден път срещу бившия си отбор и реализира 25 точки (5 аса, 2 блокади, 51 % в нападение). 24 добави словенецът Тине Урнаут (1 ас, 1 блокада, 52 % в атака). За Лубе силен мач направи сръбският капитан на тима Марко Подрашчанин, който отбеляза 15 точки (1 ас, 3 блокади, 61 % в нападение). 16 добави Ийржи Ковар (1 ас, 3 блокади, 48 % в атака), а Алесандро Феи направи 14 (1 ас, 1 блокада, 41 % в нападение). До трети мач в четвъртфиналите достигнаха и Сър Сейфти (Перуджа) и Калцедония (Верона), след като Перуджа спечели с 3:1 (25:19, 25:14, 24:26, 25:23) във Верона и изравни серията на 1:1. За MVP бе определен аржентинският разпределител на Сър Сейфти Лучано Де Чеко, който направи завидните за неговия пост 10 точки (6 (!!) аса, 3 блокади, 33 % в нападение). С 19 точки най-резултатен бе германецът Кристиан Фром (2 аса, 59 % в атака).

Източник: perniktoday.net