След ремито Миньор си остана 9-и с 28 точки

Миньор Литекс 2:2

Литекс почна активно, но Миньор затваряше подстъпите към своята врата. Домакините си служеха с центрирания към Никасио, но той бе добре пазен и не успя нито веднъж да застраши вратата на Чворович. Миньор успя да открие резултата в 26-ата минута след отлична комбинация между Милен Василев и Ванче Траянов, който беше под въпрос преди срещата. Василев изпълни свободен удар, но подаде късо към Траянов, който му върна на левия фланг. Последва центриране на крилото в наказателното поле, където включилият се защитник Борислав Стойчев засече точно в мрежата на Чворович с глава за 1:0.

Точно след подновяването на играта грешка на Пиргов можеше да удвои аванса на жълто – черните. Страхил Попов върна към вратаря, който не успя да улови топката. Милен Василев обаче не успя да се възползва и Пиргов хвана.
В 56-ата минута обаче нямаше пропуск. Солова акция на Фарес Брахими през центъра на защитата и прехвърлящ удар над Пиргов даде втори гол за Миньор. Брахими беше гласен да бъде заменен, но преди треньорът Стойчо Стоев да го извади алжирецът се прояви с фантастичен пробив и попадение.
В 62-ата минута Литекс имаше отлична възможност да намали изоставането си, но Никасио не успя да засече в опразнената от Чворович врата.
В следващата минута Илиян Илиев от Миньор получи втори жълт картон и Миньор игра с човек по – малко за около половин час.
В миг на отчаяние Литекс се чудеше какво да направи освен да опитва с далечни удари да си върне шансовете дори за точка. Илия Миланов и Никасио пропуснаха добри възможности преди и Камен Хаджиев да се прояви с такъв. Бибишков проби отдясно при контраатака на Миньор, центрира прострелно във вратарското поле, където нахлулият Хаджиев засече кълбото от движение, но го прати над вратата. Това стана в 83-ата минута.

В следващата атака Литекс върна един гол. Никасио намали резултата, след като засече с глава центриране на Страхил Попов и реализира.

Въпреки че беше с човек повече, Литекс не намираше път към вратата на Миньор. Ловчанлии продължиха да обстрелват вратата на Чворович, но безуспешно, докато Христо Янев правеше крайно неточни центрирания. В 90-ата минута домакините получиха право да изпълнят несъществуваща дузпа, след като резервата Светльо Тодоров се свлече в наказателното поле и съдията Стоян Денев от Търново посочи бялата точка. Нападателят Тодоров изпълни точно за крайното 2:2.

СЪБИТИЯ
90+5′ Христо Стоичков чете конско на своите футболисти след мача. Камата е бесен, също както треньорът на Миньор Стойчо Стоев, който изрази претенции и възмущение срещу безобразните отсъжданията на съдийската тройка
90+5′ КРАЙ НА МАЧА!
90+3′ Св. Тодоров бележи – 2:2!
90+1′ Жълт картон и за Борислав Стойчев
90+1′ Жълт картон за Ванче Траянов
90′ Дузпа за Литекс. Св. Тодоров падна в наказателното поле без да бъде фаулиран и реферътабсолютно неоснователно посочи бялата точка. Играчите на Миньор протестират срещу безумното решение на съдията
90′ 4 минути добавено време
89′ Милен Василев напуска
89′ Последна смяна в състава на Миньор. Венци Иванов влиза в игра
89′ Христо Янев центрира в наказателното поле, но прекалено неточно и топката излиза в аут
88′ Милен Василев се завръща в игра
88′ Шут по земя на Николай Бодуров извън наказателното поле минава далеч от вратата на Миньор
87′ Милен Василев е видимо сериозно контузен. Той лежи извън терена и получава медицинска помощ. Василев се превива от болка
86′ Жълт картон за Бодуров
84′ ГОЛ – Литекс вкарва за 1:2! Страхил Попов центрира в наказателното поле, където Никасио с глава намалява резултата
83′ Камен Хаджиев прави голям пропуск, след като пропусна да вкара трети гол за Миньор от малкия пеналт. Той засече прострелно центриране отляво на Бибишков, но стреля над вратата от непосредствена близост
82′ Нов далечен шут на Колев в аут
81′ Том напуска играта
81′ Смяна в състава на Миньор. Камен Хаджиев влиза в игра
78′ Никасио бе изведен на чиста позиция в наказателното поле. Нападателят стреля от движение, но прати топката далеч от вратата
75′ Шут на Колев от далеч минава далеч от вратата на Миньор
72′ Удар на Ваюши по диагонала минава вътре в наказателното поле минава на около метър от дясната греда на Чворович
70′ Янев центрира в наказателното поле, И. Миланов стреля с глава в аут
69′ Мощен шут на Янев от свободен удар на фронтална позиция е спасен виртуозно от Иван Чворович, който извади топката от левия ъгъл
67′ Грешка при изчистването на топката позволи на Йеленкович да стреля от движение извън наказателното поле. Топката профуча на около метър от вратата на Миньор
67′ Разочароващо центриране на Янев от корнер излиза в тъч
66′ Фалцов шут на Христо Янев от свободен удар на удобна позиция минава над вратата
64′ Авторът на втория гол Брахими напуска
64′ Смяна в състава на Миньор. Ивайло Цветков влиза в игра
63′ Илиян Илиев получава втори жълт картон и респективно червен, след като необмислено изрита противников футболист
62′ Никасио пропуска да намали, след като не успява да засече топката на празна врата.
59′ Галин Иванов излезе
59′ Последна смяна в състава на Литекс. Ваюши влиза в игра
58′ Сандриньо излезе
58′ Втора смяна в състава на Литекс. Младият Никола Колев влиза в игра
56′ ГОООЛ – 2:0 за Миньор! Брахими проби през центъра на защитата, излезе сам срещу вратаря и с техничен удар прехвърли Пиргов за 2:0
54′ Жълт картон за Том, който проби на скорост в наказателното поле на Литекс, но потърси съприкосновение и падна, което бе изтълкувано от рефера като нарочно действие
53′ Иван Михов успява да изчисти в корнер опасна атака на Литекс
51′ Жълт картон за Илиян Илиев от състава на Миньор
46′ Внимание: Грешка на Пиргов можеше да доведе до втори гол в неговата врата, но Милен Василев не успя да се възползва и Пиргов си върна кълбото, което преди това му бе върнато от Страхил Попов
46′ Момчил Цветанов е останал в съблекалнята
46′ Една смяна на почивката в състава на Литекс. Св. Тодоров влиза в игра
46′ Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на първата част!
45′ 1 минута добавено време на първото полувреме
41′ Внимание: Занев центрира в наказателното поле, където се получи разбъркване. Топката стигна до Янев, който от стрелкова позиция шутира, но Сабри застана на пътя на топката, която рикошира у него и излезе в корнер
40′ А междувременно Сабри се завърна в игра
40′ Центриране на Страхил Попов в наказателното поле на Миньор, където Борислав Стойчев чисти далеч от вратата на Миньор
38′ Сабри лежи и се нуждае от лекарска помощ. Той се изправи, но ще напусне игралното поле, за да бъде прегледан от медицинския екип на гостите
36′ От началото на срещата агитката на Миньор скандира името на клубния президент Никифор Вангелов, който прави 4 години откакто е начело на „чуковете“
36′ Нисък и слаб шут на Милен Василев от сериозна дистанция не затруднява Пиргов
35′ Засада на Бибишков след центриране към него отдясно
33′ Галин Иванов и Страхил Попов разиграха пред наказателното поле на Миньор. Иванов извади топката отдясно в наказателното поле, като пасът му целеше Никасио, но защитата на Миньор се справи и изчисти
29′ Нова добра атака на Миньор. Бибишков се опита да намери Том в наказателното поле, но Миланов успява да се намеси решително и да избие
27′ Центриране на Янев от корнер във вратарското поле, където Чворович скача над Бодуров и боксира
26′ ГОООЛ – 1:0 за Миньор! Милен Василев и Ванче Траянов разиграха на двойно след свободен удар, Василев центрира вляво на наказателното поле пред вратата, където Борислав Стойчев от втора позиция засече с глава в мрежата на Пиргов
20′ Първа по-сериозна опасност за вратата на Миньор. След двойно с Никасио Галин Иванов е изведен по десния фланг и центрира добре в пеналта, където непокритият Цветанов плонжира и с глава стреля от непосредствена близост, но в аут
18′ Центриране на Момчил Цветанов от свободен удар в наказателното поле, където са куп играчи. Върналият се Крум Бибишков чисти с глава
16′ Иван Михов чисти опасно центриране към Никасио пред вратарското поле
15′ Сабри центрира отляво на точката на дузпата, но там няма негов съотборник и защитата на Литекс чисти
14′ Чудесен пас към Галин Иванов на границата на пеналта, но офанзивният футболист не успя да укроти кълбото, иначе имаше предпоставки за голово положение
13′ Засада на Фарес Брахими, който бе изведен сам срещу вратаря
13′ Центриране на Христо Янев към Никасио от свободен удар, Чворович спокойно лови
12′ Брахими получава жълт картон
6′ След отлично двойно подаване между Никасио и Янев последният изкача в чиста позиция на линията на наказателното поле, но е блокиран от защитник и не успява да стреля
4′ Центриране на Момчил Цветанов от свободен удар в пеналта, Галин Иванов засече с глава, но над вратата на Миньор
2′ Момчил Цветанов прави разочароващо центриране в наказателното поле, което излиза в аут
2′ Милен Василев получава устна забележка от рефера за грубо нарушение