Пернишки шахматист поведе в международен турнир

Пернишки шахматист поведе в международен турнир 09_1441793941

Пернишкият шахматист Ради Данов поведе в класирането на международния турнир „Кесаровски –Станчев”. Той се провежда в Слънчев бряг след изиграването на първите три кръга.

Ради има пълен актив след като в последния кръг надделя над гръцкия ФИДЕ-майстор Антониос Хаджиманолис. За съжаление,брат му Любомир загуби от Владимир Петков и остана 20-ти във временното класиране. Третият перничанин и шахматист от ШК „Юри Бендерев” Йордан Николов записа първа точка в борбата след като спечели срещу Иржи Седлачек от Чехия и е 49-ти от 73 шахматисти. В турнир „Ц” след две победи Първан Аспарохов направи реми с Пламен Рибаров и с 2,5 точки от три възможни е на 13-та позиция, като тук има десет шахматисти с пълен актив , а в тази категория се състезават над 120 майстори на древната игра. Общо състезанието е в девет кръга по швейцарската система.