Перничани се представиха на състезание по таекуон-до в София

Перничани се представиха на състезание по таекуон-до в София 03_1459255822

На 26 и 27 март в гр. София за трети пореден път се организира международният турнир по Таекуондо – Sofia Open, като таекуондо клуб „Леон" бе представен от 6 състезателя.

Стефан Христов игра в събота във възрастова група кадети над 65 килограма.Жребият отдери Стефан да играе със състезател от Гърция който по късно стана шампион в категорията.Стефан спечели бронзовия медал.В неделя отбора завоюва 4 медала.При мъжете добро представяне направи Симеон Борисов който загуби финалния мач и се окичи с сребро.При момичетата Кристияна Асенова победи в първата си среща но загуби в полуфинала и спечели бронз в категория до 33кг.Мартин Кирилов беше дебютант но игра много смело и също се окичи с бронзов медал.Валери Славчев игра в една от силните категории в която бяха 35 участника.Валери последователно победи опонентите си с голяма точкова разлика 12:0 и 7:0 но на полуфинала беше спрян от Християн Георгиев от столичния клуб Ахил който преди месец стана Европейски шампион.Валери показа добра игра но беше надигран.Той също се окичи с бронз.Анжело Борисов не успя да разгърне потенциала си и отпадна в първия кръг от надпреварата.Равносметката е 1 сребърен и 4 бронзови медала. В състезанието участниците бяха близо 1200, представители на 11 държави, с което събитието стана най-голямото, организирано някога в България по олимпийско Таекуондо. Срещите се проведоха на 8 игрални полета, а организаторите бяха подсигурили електронно-отчитаща система за всички възрастови групи.В съботния ден се проведе официалното откриване, по време на което министърът на младежта и спорта г-н Красен Кралев, посланикът на Р. Корея в България Н.Пр. Шин Менг-хо, председателят на Федерацията – д-р. Росен Михайлов и народният представител Слави Бинев приветстваха участниците в състезанието.

Източник: perniknews.com