Отборът по волейбол на Миньор (Перник) реализира загуба

Отборът по волейбол на Миньор (Перник) реализира загуба 12_1449474894

Отборът на Миньор (Перник) отстъпи на Монтана (Монтана) с 1:3 (25:23, 20:25, 12:25, 17:25). Те играха в мач от седмия кръг на Суперлигата Сами-М, игран в пернишката зала Борис Гюдеров.

След този успех монтанчани записаха четвърта победа в шампионата, като с три загуби и 14 точки заемат трето място във временното класиране. Те са изпреварени от Арда, които въпреки че имат 13 точки, отбелязаха пет победи, като от този сезон се гледа съотношението победи-загуби за основен критерий. Тимът на Миньор пък е на девето място с една победа, шест загуби и 3 точки.

Едва 150 зрители станаха свидетели как местните волейболисти взимат гейма на синия тим на Монтана. Дари поради подценяване или друго нещо, но гостите стартираха по-лежерно, като перничани се възползваха максимално от ситуацията. В герой на гейма се превърна Адриан Аначков, който с 3 поредни аса даде тон на възхода на домакините, а при равенството 23:23 направи успешна единична блокада в сублимен момент и даде предимство на своите 24:23. Това пък доведе до грешка в атака на монтанчани и волейболистите на Миньор спечелиха първия гейм с 25:23.

Загубата на гейма подейства отрезвително на гостите, като в следващата част те бяха на ниво и диктуваха играта. Дебют за монтанчани направи Тодор Богданов, който до сега изтърпяваше наказание, но вече може да играе за новия си тим. Да края на мача волейболистите на Монтана бяха водещия тим на полето, като напълно преклониха перничани и взеха крайната победа само с един загубен гейм.

8 Марек Юнион-Ивкони 6 2 4 12:12 1.0000 525:513 1.0234 8
9 Миньор 7 1 6 5:19 0.2632 487:585 0.8325 3
10 Левски Боол 7 0 7 1:21 0.0476 414:546 0.7582 0