Мъжкият отбор по волейбол на Кърджали победи "Миньор"

Мъжкият отбор по волейбол на Кърджали победи "Миньор"  11_1447572811

Мъжкят отбор на Арда (Кърджали) премина гладко през гостуването си в Перник за Суперлигата Сами-М, като в четвъртия кръг на първата ни група кърджалийци победиха Миньор с 3:0 (26:24, 25:21, 25:22) пред близо 300 зрители в местната зала Борис Гюдеров.

Така кърджалийци записаха трета победа до сега в първенството, като с една загуба и актив от 9 точки се иззкачиха временно на второ място в класирането, преди изиграването на всички мачове от кръга. Отборът на Миньар пк ззаписа трета ззагуба, като с една победа и 3 точки заема предпоследното девето място в таблицата.

Въпреки, че не успяха да вземат нито един гейм от мача домакините затрудниха максимално гостите, като се противопоставяха до край в геймовете. В първия и в третия гейм играта бе равностойна, като интригата бе допоследно. В решителните моменти обаче перничани не издържаха, а кърджалици показаха своята класа и не позволиха обрати, като затвориха мача с чиста победа.