Миньор загуби от Пирин

Миньор падна от Пирин

Пирин (Гоце Делчев) удари пред своя публика Миньор (Перник) с 2:1 и направи успешен старт на сезона. Домакините спечелиха по възможно най-драматичния начин с победно попадение в продължението на срещата. Румен Лапантов откри за Пирин от дузпа през първата част, Борислав Стойчев изравни за Миньор, когато перничани вече бяха с 9 души на терена. В самия край обаче централният бранител Любомир Гуцев Пирин хвърли в екстаз почти 4 000 фенове на стадиона в Гоце Делчев.

Централният бранител Иван Михов сбърка фатално при дузпата и после бе изгонен за втори жълт картон. Влезлият да заеме неговото място Николай Христозов поигра само няколко минути преди да спре непозволено като последен в защита нападателя Борислав Хазуров и получи директен червен картон.

Източник: pernikmedia.net