"Миньор" спечели бронза по баскетбол при момчетата на първенство

"Миньор" спечели бронза по баскетбол при момчетата на първенство 07_1436448891

Миньор (Перник) спечели бронзовите медали на държавното първенство по баскетбол за момичета (U14), като в оспорван мач тимът надигра Славия с 57:51 и така достигна до третото място и то скоро, след като школата на тима бе възродена.

Двата отбора се бореха за успеха от началото до края, но в един момент от последната четвърт перничанки се откъснаха и удържаха.Славия започна по-добре мача и поведе с 11:4 в началото. Миньор обаче успя да влезе в час и постепенно изравни и играта и резултата. Перничанки дори успяха да поведат, а през втората част преднината им стигна и до 8 точки. Те запазиха крехък аванс до почивката, а след нея “белите” изравниха.При равен резултат започна и последната част, а първоначално двата тима си размениха по 2 точки. След това Миньор вкара 5 поред и се откъсна, а такава бе разликата и при по-малко от четири минути до края. Тогава “белите” изпуснаха два наказателни удара, а перничанки отговориха с два коша и при оставащи три минути дръпнаха с 9 точки. Оттук до края миньорки удържаха и накрая ликуваха с медал.На петото място успя да завърши отборът на Рилски спортист. Самоковки играха с Монтана 2003 и спечелиха с 37:35, като обърнаха съперника през второто полувреме. На почивката монтанки имаха аванс от 7 точки, но след това не удържаха и загубиха.Доростол пък завърши на седмото място след категорично 50:28 над Черно море Одесос.

Източник: perniktoday.net