Миньор продължава напред за Купата с неясно бъдеще

Миньор Перник се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като постигна трудна домакинска победа с 2:1 срещу Банско в мача реванш и с общ резултат 3:2 продължава напред. Въпреки това според Янакиева бъдещето на отбора все още е неясно: "Не смея да прогнозирам кога и каква развръзка да се очаква за клуба. Продължаваме да водим разговори както с български, така и с чуждестранни инвеститори за Миньор. Резултати обаче няма. Бъдещето на клуба остава неясно", лаконичен бе градоначалникът на Перник пред "Тема Спорт".

Мачът с Банско се игра при много тежки условия и заснежен терен, което затрудни максимално футболистите на двата отбора. Миньор поведе с 1:0 в 9-та минута, когато Давид Стоянов проби, след което центрира в наказателното поле на Банско, където Брахими с глава прати топката във вратата на Ганев.

Банско успя да изравни резултата в 30-та минута, когато след лоша намеса на Ивайло Цветков, Петър Тончев шутира от въздуха и от няколко метра изпрати кълбото във вратата на Банков.

Банско можеше да поведе в резултата в 44-та минута, когато Руслан Иванов центрира в наказателното поле на Миньор, след което Бенгюзов стреля в страни от вратата на Банков.

Миньор Перник отбеляза важния втори гол в срещата в 51-та минута, когато Александров центрира от корнер в наказателното поле на Банско, след което Хаджиев на втората греда с глава прати топката във вратата на Ганев.

Домакините можеха да стигнат до по-изразителна победа в 80-та минута, когато Брахими стреля от границата на наказателното поле на Банско, но Ганев спаси.

По този начин Миньор се класира за следващата фаза на турнира.

Миньор Перник: 1. Банков, 2. Райчев, 3. Михов, 6. Хаджиев, 7. Брахими (8. Йорданов - 90'), 9. Владинов (39. Александров - 46'), 10. Павлов, 13. И. Стоянов, 14. Цветков (к), 15. Окечукво (59. В. Иванов - 69'), 20. Давид Стоянов.

Банско: 1. Ганев, 2. Лечов, 7. Илиев (16. Кьосов - 89'), 3. Слаев (к), 21. Ангелов, 13. Бенгюзов, 8. Руслан Иванов (9. Георгиев – 64'), 18. Попов, 20. Наков, 15. Тончев, 19. К. Стоянов (10. Н. Иванов - 87').

Източник: gong.bg