Миньор продължава напред в турнира за купата

Миньор продължава напред в турнира за купата 10_1382332089

Вчера Миньор Чикаго завърши наравно 2:2 с Ред Девилс, в трети кръг на мач от груповата фаза за купата на Премиер Сокър Лийг. В 21-та минута жълто-черните поведоха в резултата след страхотен гол от пряк свободен удар. Попадението реализира юношата на Ботев Пловдив и голмайстор на отбора Пламен Памуков. Радостта на „Винкелите” беше кратка, защото в ответната атака „Червените дяволи” изравниха. Пет минути по късно, оранжевите вкараха и втори гол за 2:1. Така завърши и първото полувреме в полза на американците, който се бяха подготвили с няколко нови колежански играчи. През втората, част вицешампионите показаха силна воля и успяха да изравнят резултата. В 62-та минута Петър Танев изведе в коридор по крилото Пламен Памуков. Той напредна и от тъч линията върна кълбото към вратата, там най-добре пласиран се оказа кюстендилецът Андрей Василев, който вкара топката в мрежата. Точката която спечелиха американците, е първа за тях в двубойте им с Миньор. До този момент, макар и трудно жъто-черните винаги са излизали победители. Така, класирането в група „D”, не се промени. След две победи и един равен Миньор, ще играе с гърците от ФК Хеленики на четвътфиналите тази неделя.