Миньор победи Видима

Феновете на Миньор

Миньор победи Видима-Раковски в първия мач от отложения 16-и кръг на „А" група. „Чуковете" се наложиха с класическото 3:0 на стадион „Раковски".

„Жълто-черните" владееха инициативата в среща, а домакините останаха с човек по-малко 7 минути преди края на редовното време. В абсолютен герой за Миньор се превърна Крум Бибишков, който вкара два гола и записа асистенция.

Перничани излязоха напред в резултата в 22-ата минута. Автор на попадението стана Крум Бибишков след образцова контраатака. В 38-ата минута отново той изведе Милен Василев, който стреля, вратарят спаси, но при повторният удар на Василев, топката влезе в мрежата за 0:2.

Второто полувреме бе изключително скучно. В 83-ата минута Бибишков бе задържан в наказателното поле, заради което главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа. Домакините дълго протестираха, заради което изгоря и Самет Ашимов, който бе изгонен заради втори жълт картон заради реплика към рефера. Зад бялата точка застана Бибишков, който оформи и крайният резултат.

След тази среща, Миньор остават на 9-ото място, а Видима-Раковски 13-и във временното подреждане.